Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-11-16

Rekordy życiowe SZANSY na Śląsku

W dniach 14-15 listopada 2019 roku Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie za zaproszenie ze Śląska brał udział w XVI Śląskim Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych - Miedary 2019. Oddział reprezentowało 7 zawodników z dwóch klubów: "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski i "STRZAŁA" Jędrzejów. Gdzie zdobyli 18 medali !!!

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Trójbój siłowy jest bardzo specyficzną i widowiskową dyscypliną sportu w Olimpiadach Specjalnych. Oprócz siły, która jest niezbędna niesamowicie ważną sprawą jest odpowiednie wykonanie swoich podejść zgodnie z oficjalnymi przepisami sportowymi Olimpiad Specjalnych obowiązującymi we wszystkich zawodach podnoszenia ciężarów rozgrywanych w ramach Olimpiad Specjalnych. - powiedział Przemysław Walczyk, trener "SZANSY" - Jako międzynarodowy program sportowy Olimpiady Specjalne stworzyły te przepisy w oparciu o przepisy International Powerlifting Federation (IPF) i Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Zawodnicy startowali w dwóch dyscyplinach trójbój siłowy (w skład, którego wchodzi wyciskanie na ławeczce, przysiad oraz martwy ciąg) i dwubój siłowy (w skład, którego wchodzi wyciskanie na ławeczce oraz martwy ciąg). Dzień wcześniej dla zawodników były przygotowane atrakcje w postaci rozgrywek bowlingowych.

W dwuboju wystartowało 2 zawodników: Damian Przygoda ("SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski) i Paweł Kwiecień ("SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski)

[:b:}Paweł Kwiecień - dwubój siłowy - II miejsce, srebrny medal - 240 kg (wyrównany rekord życiowy)
wyciskanie 80 kg, III miejsce, brązowy medal
martwy ciąg 160 kg, II miejsce, srebrny medal

Damian Przygoda - dwubój siłowy - I miejsce, złoty medal - 150 kg (nowy rekord życiowy)
wyciskanie 40 kg, IV miejsce
martwy ciąg 110 kg, I miejsce, złoty medal

W trójboju wystartowało 5 zawodników: Paweł Menducki ("SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski) i Krzysztof Stan ("SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski) Paweł Dąbrowski ("STRZAŁA" Jędrzejów), Mariusz Rosół ("STRZAŁA" Jędrzejów), Mariusz Biały ("STRZAŁA" Jędrzejów)

Krzysztof Stan - trójbój siłowy - III miejsce, brązowy medal - 189,5 kg (nowy rekord życiowy)
wyciskanie 35 kg, IV miejsce
przysiad 52,5 kg, II miejsce, srebrny medal
martwy ciąg 102,50 kg, II miejsce, srebrny medal

Paweł Menducki - trójbój siłowy - II miejsce, srebrny medal - 247,5 kg
wyciskanie 65 kg, III miejsce, brązowy medal
przysiad 62,5 kg, III miejsce, brązowy medal
martwy ciąg 120 kg, III miejsce, brązowy medal

Paweł Dąbrowski - trójbój siłowy - III miejsce, brązowy medal - 256 kg
wyciskanie 60 kg, III miejsce, brązowy medal
przysiad 77,5 kg, IV miejsce
martwy ciąg 112,50 kg, II miejsce, srebrny medal

Mariusz Biały - trójbój siłowy - IV miejsce - 250 kg
wyciskanie 67,5 kg, IV miejsce
przysiad 77,5 kg, III miejsce, brązowy medal
martwy ciąg 112,50 kg, III miejsce, brązowy medal

Mariusz Rosół - trójbój siłowy - IV miejsce - 280 kg
wyciskanie 77,5 kg, I miejsce, złoty medal
przysiad 82,5 kg, I miejsce, złoty medal
martwy ciąg 120 kg, IV miejsce

Tym razem na zawody „SZANSA” wydelegowała 4 zawodników, którzy startowali zarówno w dwuboju jak i trójboju – powiedział Remigiusz Woźniak, trener trójboju siłowego w „SZANSIE” – Treningi spokojnie i prawie wszystko sprzyjało na dobre przygotowania siłowe, więc o sam start od strony technicznej byłem spokojny i co pokazały zawody, miałem rację. Zawodnicy podeszli do swoich startów w perfekcyjny sposób i wywalczyliśmy kilka rekordów życiowych.
Oddział Regionalny Świętokrzyskie reprezentowali: z Klubu "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski: Damian Przygoda, Krzysztof Stan, Paweł Menducki, Paweł Kwiecień, z Klubu "STRZAŁA: Jędrzejów: Mariusz Biały, Mariusz Rosół, Paweł Dąbrowski, trenerami byli Remigiusz Woźniak i Przemysław Walczyk (obydwaj "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski)
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19619 razy,
ostatnio: 2022-06-30 03:34:03
Skomentuj artykuł:
Powrót