Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2020-09-15

Ruszają zapisy na Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2020

We wtorek 22 września na stronie www.ostrowiecbiega.pl uruchomione zostaną internetowe zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2020, tradycyjnie organizowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bieg główny zorganizowany zostanie na 10-kilometrowej trasie poprowadzonej ulicami miasta i rozpocznie się 11 listopada o godzinie 13. Nieco wcześniej, na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO, zorganizowany zostanie marsz nordic walking oraz bieg na 5km. Impreza, co zrozumiałe, odbędzie się w szczególnych warunkach sanitarnych.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Limity zapisów, zgodnie z obowiązującym obecnie stanem prawnym, ustalone zostały na poziomie 250 miejsc do biegu głównego oraz 250 do marszu i biegu na 5km. W przypadku zmiany przepisów prawa dotyczących możliwości organizacji imprez sportowych, a w szczególności liczby uczestników tych imprez, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany limitów poszczególnych konkurencji, a w szczególnym przypadku nawet do odwołania imprezy. W przypadku odwołania Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2020 organizator dokona zwrotu wniesionych opłat startowych.

Rywalizacja w biegu głównym odbywać się będzie na tej samej trasie co w 2019 roku, a więc wystartuje ze stadionu KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11 i dalej biec będzie ulicami Traugutta, Aleją 3 Maja, Denkowską, Chrzanowskiego, Polną, Iłżecką, Rynek, Starokunowską, Sienkiewicza, Mickiewicza, Żabią, Traugutta, Świętokrzyską, z metą na stadionie.

Marsz nordic walking oraz bieg na 5 km rozpoczynać się będą ze startu wspólnego i choć tak jak w biegu głównym przeprowadzony zostanie tu elektroniczny pomiar czasu, to jednak nie będzie prowadzona rywalizacja. Trasa tych konkurencja wytyczona zostanie na terenie Miejskiego Stadionie Sportowego KSZO. Start rozpocznie się o godzinie 9.30, a zakończenie ustalono na godzinę 10.30.

W tym roku, z uwagi na obowiązujące limity i ryzyko epidemiczne, nie odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży.

Udział w Ostrowieckich Biegach Niepodległości uwarunkowany zostanie wniesieniem opłaty startowej. Do 12 października skalkulowana została na poziomie 30zł. Po tym terminie wzrośnie do 50zł, a w dniu zawodów do 60zł. W marszu nordic walking i biegu na 5km, które odbywać się będą bez rywalizacji, możliwe będzie wykupienie podstawowego pakietu startowego za połowę obowiązującej stawki.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 4966 razy,
ostatnio: 2021-09-20 14:07:02
Skomentuj artykuł:
Powrót