Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2006-01-20

Sprzątanie świata 2005

Źródło: Urząd Miasta

Jak co roku Urząd Miasta włączył się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. W tym roku uczniowie i przedszkolaki wzięli w niej udział w dniach 14- 23 września. Centrum Edukacji Ekologicznej Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz Referat Ochrony Środowiska Wydziału Rozwoju Miasta zorganizowali akcje mające na celu rozpropagowanie tegorocznych obchodów.


Centrum Edukacji Ekologicznej zaproponował konkurs dla placówek oświatowych na najlepsze sprawozdanie z przeprowadzonej akcji. Akcja ta pozwoliła uwrażliwić młode pokolenie na relacje zachodzące w środowisku i wpływ działania człowieka na nie. Konkurs był skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego. Dzieci i młodzież posprzątali : Park na osiedlu Kuźnia, Park Częstocice, Las Komunalny, Park Fabryczny, Kirkut Wzgórze Parkowe i las przy ulicy Bałtowskiej.


Podobną akcję organizuje, także Referat Ochrony Środowiska Wydziału Rozwoju Miasta. Urząd Miasta zakupił worki i rękawice dla uczestników.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 5913 razy,
ostatnio: 2020-05-24 12:27:03
Skomentuj artykuł:
Powrót