Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-23

Nie prywatyzacji targowiska

      Gmina przygotowuje się do przekształcenia Targowiska Miejskiego w spółkę. Informację tej treści przekazał na ostatniej konferencji prezydent Jan Szostak.


    -Chcemy przekształcić targowisko w spółkę po to, aby targowisko samo wygospodarowywało, a nie poprzez budżet gminy, środki na rozwój, nowe inwestycje, uporządkowanie terenu powiedział prezydent.


    Nie chciałbym być złym prorokiem, ale może to wróżyć otwarcie kolejnego pola konfliktu w mieście. Tym razem na linii: władze miasta- kupcySamoobrona. Leszek Sułek, szef ostrowieckiej Samoobrony, jest temu pomysłowi przeciwny.


    -Na pewno będziemy przeciwko prywatyzacji targowiska -mówi Leszek Sułek. Liczymy na to, że w krótkim czasie powstanie Samoobrona Kupców i że wspólnie podejmiemy działania. Jak można prywatyzować coś, co już jest prywatne. Przecież tam ludzie płacą określone pieniądze i nie ma potrzeby uszczęśliwiania ich na siłę menedżerami.


    Po wygranych wyborach samorządowych Samoobrona deklaruje całkowite skasowanie handlu cudzoziemców na targowicy. Oznacza to uratowanie kilkuset miejsc pracy.


    (ruc, w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10403 razy,
ostatnio: 2020-09-19 05:08:47
Skomentuj artykuł:
Powrót