Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-03-14

Moje Ogrody

    Dobiegł końca roczny program "Moje Ogrody" prowadzony przez Stowarzyszenie "EGO", finansowany ze środków Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie.


    -Celem programu było większe zintegrowanie mieszkańców osiedla, utożsamianie się ich z tą częścią miasta w której żyją, podejmowanie współodpowiedzialności za to, co się dzieje w osiedlu - mówi prezes stowarzyszenia, Jarosław Kuba. Prowadziliśmy różne formy działalności, od turniejów piłkarskich, przez wieczorki poetyckie do zorganizowania miejsc chętnie odwiedzanych, np. modelarni. Jedną z form były warsztaty, spotkania i szkolenia mające na celu podniesienie bezpieczeństwa w osiedlu, prowadzone przez policję, straż miejską, prokuraturę i przedstawicieli firm ochroniarskich. Łącznie, we wszystkich formach programu uczestniczyło około 2 tysięcy osób.


    Jedną z ciekawszych jest włączenie się mieszkańców do akcji "Tu działa sąsiedzka czujność" polegającej na baczniejszym obserwowaniu mieszkań sąsiadów i chęci interwencji w momencie zauważenia włamania czy kradzieży. Bo sąsiedzi zazwyczaj wiele widzą, ale dotąd woleli nie mieszać się w nie swoje sprawy. Nasze stowarzyszenie dysponuje nalepkami informującymi o czujności sąsiedzkiej w klatkach schodowych, które chętnie udostępnimy innym spółdzielniom czy osiedlom. Obecnie kręcony jest film edukacyjny "Bezpieczna droga do szkoły", który informować będzie dzieci i rodziców o niebezpieczeństwach czyhających na osiedlu Ogrody. Nie zaprzestaniemy swojej działalności mimo formalnego zakończenia programu. Bardzo wydatnie włączyła się w nasze poczynania Samorządowa Rada Osiedla, której serdecznie dziękujemy, jak również wszystkim, którzy nam pomogli i nadal będą pomagać.
/ K /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31587 razy,
ostatnio: 2021-04-17 23:37:45
Skomentuj artykuł:
Powrót