Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-09-18

Niepublicznego liceum nie będzie

      -Przed wakacjami ostrowiecka Szkoła Zarządzania ogłaszała chęć utworzenia pierwszego w mieście niepublicznego liceum. Co wyszło z tego zamiaru? -pytam panią prezes Bożenę Młynek, szefa Szkoły Zarządzania.


-Niestety, ta inicjatywa nie wyszła. Było wprawdzie kilka zgłoszeń, ale za mało, aby stworzyć jedną klasę. Sądzę, że spóźniliśmy się z naszą inicjatywą o rok, może o dwa lata. To był błąd. Nie zrezygnujemy z liceum. Odkładamy ten pomysł na przyszły rok szkolny.


    -Prywatne liceum nie wypaliło, co oferujecie w zamian?


-Od września rusza kursy pedagogiczne dla nauczycieli. Tu mamy komplet chętnych. Kurs obejmuje 270 godzin dydaktycznych prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademii Świętokrzyskiej i Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach. Inne kursy doskonalące nauczycieli to edukacja regionalna, podstawa obsługi sprzętu komputerowego oraz samodzielna praca na Internecie, wychowanie do życia w rodzinie oraz szkoła wobec patologii społecznych. Kursy te są odpowiedzią na gorące wyzwania stojące przed szkołą. Efekty w postaci frekwencji są zadawalające, chociaż jesteśmy przygotowani do zwiększenia liczby grup szkoleniowych.


    -Nie wspomniała pani o formule studiów zawodowych...


-Z dużym powodzeniem prowadzimy Bussiness College. Jest to policealne studium dla dorosłych kształcące techników administracji, informatyki i ekonomii. Absolwenci College'u, decydując się na studia w WSH mają zaliczone przedmioty, które przerabiali u nas. Ponadto prowadzimy w Ostrowcu studia podyplomowe z zakresu informatyki, wychowania przedszkolnego oraz nauczania zintegrowanego. Kadrę naukową zapewniają nam Uniwersytet Rzeszowski i WSH.


    -Jak potraficie godzić czasowo te różne formy edukacji?


-Kursy odbywają się cyklicznie, w zależności od potrzeb. Kierunki policealne ruszają od września, studia od października a studia podyplomowe od listopada. Warunki lokalowe są na tyle dobre, że potrafimy pomieścić więcej studentów niż mamy ich obecnie. W tym roku stacjonarnie będzie u nas studiować przeszło sto osób, a w ogóle z naszej oferty korzysta przeszło 300 osób.


    A. Żak
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16480 razy,
ostatnio: 2021-01-15 14:04:57
Skomentuj artykuł:
Powrót