Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-04-21

1,3 mln na nowy program dla Ostrowca

      Starosta Ostrowiecki zwrócił się do prezesa Krajowego Urzędu Pracy o środki finansowe na realizację programu "Walcownik-Tizo ". Chodzi tu o dodatkowe pieniądze z funduszu pracy na częściowe sfinasowanie zatrudnienia osób skierowanych do nowej firmy organizowanej na bazie majątku walcowni.


    W ubiegłym tygodniu, starosta Waldemar Paluch złożył na ręce wiceprezeza KUP wniosek o przyznanie Ostrowcowi środków na uruchomienie wiosną br. programu r ynkowego.


    O tym fakcie poinformował przedstawicieli rządu, biorących udział w Warszawie w konferencji poświęcowej hutnictwu.


    -Upadłość Zakładu Walcowni "Huta Ostrowiec " S.A.stworzyła alternatywę wyprzedaży urządzeń przez syndyka masy upadłościowej, bądź stworzenia na bazie istniejącego majątku nowego podmiotu gospodarczego.


    Staraniem władz lokalnych oraz parlamentarzystów z regionu świętokrzyskiego, podjęto próbę ratowania 400 miejsc pracy -c zytamy w liście do Grażyny Zielińskiej, prezesa KUP.


    Zdaniem starosty ostrowieckiego, W.Palucha, uruchomienie produkcji w walcowni przyniesie korzyści środowisku, ale także wymierne efekty dla budżetu państwa, bowiem wydatki z funduszu pracy na zaproponowany program "Walcownik-Tizo" w wysokości 1,3 mln zł, bedą niższe o blisko 1 mln zł od kwoty, jaką należałoby wydatkować na zasiłki dla bezrobotnych, wypłacane walcownikom przez okres dwunastu miesięcy.
/ w,fk /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 33236 razy,
ostatnio: 2021-04-17 18:30:06
Skomentuj artykuł:
Powrót