Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-02-10

Poplenerowa Białka

      W najbliższy piątek 14 lutego o godz. 18. 00 w Galerii Fotografii MCK otwarta zostanie poplenerowa wystawa Białka 2002. Złoży się na nią plon Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego, który odbył się w dniach 612 października 2002 w Stadninie Ogierów w Białce k. Krasnegostawu.


    Uczestniczyła w nim tradycyjnie grupa artystów fotografików z regionu świętokrzyskiego: Paweł Pierścinski, Jerzy Piątek, Wiesław Turno i oczywiście Andrzej Łada.


    Zdaniem komisarza pleneru Mariusza Wideryńskiego pretekstem spotkania w Białce były nie tylko araby i niezwykłe pejzaże Wyżyny Lubelskiej, ale też wymiana twórczych doświadczeń oraz wzajemne poznanie.


    - Rozmawialiśmy o artystycznych realizacjach i technicznych rozwiązaniach, o problemach i przyszłości polskiej fotografii-twierdzi komisarz pleneru. Dzieliliśmy się zdobytym doświadczeniem i budowaliśmy nowe przyjaźnie. Pobyt w stadninie koni i bliski kontakt z pięknymi, bardzo dynamicznymi zwierzętami, był dla wielu z nas zupełnie nowym doświadczeniem. Niestety fotograficzne zamierzenia i możliwości ograniczyły bardzo trudne i zmienne warunki atmosferyczne.


    Mimo, że plener odbywał się na przestrzeni sześciu dni października, zmienna aura sprawiła, że artyści fotograficy natrafili aż na trzy pory roku lato, jesień i zimę.


    Ubiegłoroczny Międzynarodowy Plener Fotograficzny Białka 2002 był pierwszym w tym miejscu, ale jak zapewnili jego organizatorzy stanie się imprezą cykliczną. W bieżącym roku zbiegnie się on z czerwcową, prestiżową wystawą koni championów.


    Ostrowiecki wernisaż wystawy będący wspólnym przedsięwzięciem Miejskiego Centrum Kultury i Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Warszawski uświetnią swoją obecnością Sergiusz Sachno (prezes ZPAF okręgu warszawskiego), Mariusz Wideryński (komisarz pleneru), Jerzy Urbański (prezes zarządu Stadniny Ogierów Białka Spółka z o. o. ), Janusz i Maria Machowie reprezentanci Towarzystwa Przyjaciół Białki oraz fotograficy uczestnicy pleneru.


    pas
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12700 razy,
ostatnio: 2021-01-19 10:02:04
Skomentuj artykuł:
Powrót