Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-04-21

Czekanie na basen

    Mieszkańcy Ożarowa z niecierpliwością czekają na zakończenie budowy krytego basenu. Ponieważ obiekt ten "rośnie" obok szosy, zatem i miejscowi i przyjezdni, przyglądają się z uwagą nowej inwestycji. Jesienią nad pływalnią pojawił się okazały dach i dziś można już sądzić, że będzie to jeden z ładniejszych architektonicznie obiektów w okolicy. Dzień, w którym basen zostanie udostępniony młodzieży, zapewne przejdzie do historii tego miasta.


    Kiedy to nastąpi? Gospodarze gminy twierdzą, że jesienią 2002 roku. Do tej pory "przerobiono" już około 60 proc. środków zapisanych w kontrakcie przetargowym.


    - W tym roku przeznaczyliśmy z budżetu gminy 2 miliony na kontynuowanie budowy, około 1,5 miliona spodziewamy się otrzymać z Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki. Przy czym zdecydowaliśmy się na pewne korekty w projekcie.


    Obok basenu powstanie też brodzik dla dzieci i kilkudziesięciometrowa zjeżdżalnia - mówi Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa.


    Zmiany te ucieszą przede wszystkim najmłodszych mieszkańców Ożarowa. Ich pływalnia posiadać będzie bowiem atrakcje, jakimi kuszą dzieci obiekty w Połańcu czy Nowinach.
/ fk /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31535 razy,
ostatnio: 2021-02-27 01:51:36
Skomentuj artykuł:
Powrót