Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2022-03-29

Młodzicy rywalizowali drużynowo na Rawszczyźnie

Zacięta rywalizacja do ostatnich wyścigów towarzyszyła rozegranym w sobotę i w niedzielę na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodom I rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat. Młodzi pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, pod wodzą Marcina Pilińskiego, wywalczyli drugie miejsce w kategorii Młodzików 12-letnich. Równie dobrze spisali się ich o rok starsi koledzy, którzy pod kierunkiem Mariusza Firmantego, wywalczyli drugie miejsce w kategorii Młodzików 13 lat. W obu przypadkach ostrowczanie ustąpili miejsca pływakom UKS Gim92 Ursynów Warszawa.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa ostrowieckich 12-latków, którzy w mniejszym składzie osobowym od warszawskiego klubu, prowadzili z nimi wyrównaną walkę, wielokrotnie wychodząc w trakcie zawodów na pozycję lidera, ostatecznie tracąc ją pechowo w ostatniej konkurencji.

W ostrowieckich zawodach uczestniczyło 192 zawodników z 17 klubów województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

Klasyfikacja Drużynowa Młodzików 12 lat: 1. GIM 92 Ursynów (10 825), 2. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (10 762), 3. Motyl Stalowa Wola (6 397), 4. Ikar Mielec (6 125), 5. Unia Busko Zdrój (6 037), 6. Korona-Swim Kielce (5 694), 7. Sokół Rzeszów (5 042), 8. Aquarius Lesko (4 343), 9. Orka MOSiR Kielce (4 315), 10. Delfinek Ustrzyki Dolne (2 544), 11. Wodnik Radom (2 323), 12. Delfin Tarnobrzeg (1 423), 13. Salos Cortile Kielce (1 407), 14. Centrum Staszów (971), 15. Swim2Win Krosno (895), 16. Fala Ropczyce (819), 17. Fregata Kolbuszowa (802).

Klasyfikacja Drużynowa Młodzików 13 lat: 1. GIM 92 Ursynów (15 165), 2. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (14 055), 3. Ikar Mielec (7 472), 4. Sokół Rzeszów (6 988), 5. Salos Cortile Kielce (6 904), 6. Korona-Swim Kielce (5 424), 7. Unia Busko Zdrój (4 853), 8. Delfinek Ustrzyki Dolne (4 724), 9. Motyl Stalowa Wola (4 596), 10. Orka MOSiR Kielce (4 308), 11. Delfin Tarnobrzeg (3 754), 12. Fregata Kolbuszowa (2 851), 13. Swim2Win Krosno (2 814), 14. Wodnik Radom (2 015), 15. Fala Ropczyce (1 819), 16. Aquarius Lesko (566), 17. Centrum Staszów (379).

Statystyka medalowa:
1. GIM 92 Ursynów (17-12-10) 39
2. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (10-12-9) 31
3. Orka MOSiR Kielce (4-2-2) 8
4. Korona-Swim Kielce (4-0-1) 5
5. Sokół Rzeszów (1-1-4) 6
6. Swim2Win Krosno (0-3-1) 4
7. Unia Busko Zdrój (0-2-3) 5
8. Salos Cortile Kielce (0-2-1) 3
9. Ikar Mielec (0-1-2) 3
Fala Ropczyce (0-1-2) 3
11. Fregata Kolbuszowa (0-0-1) 1

Pływacy KSZO na podium:

Młodzik 12 lat:
Dziewcząt, 100m motylkowy: 1. Mikołajek Nikola 1:15.57
Chłopców, 100m motylkowy: 2. Starachowski Maciej 1:17.23, 3. Kuśmierz Igor 1:21.33
Dziewcząt, 100m klasyczny: 1. Mikołajek Nikola 1:23.52
Dziewcząt, 200m grzbietowy: 1. Sokół Sara 2:43.03, 3. Staniszewska Maja 2:50.97
Chłopców, 200m grzbietowy: 2. Giemza Paweł 2:48.34
Dziewcząt, 400m dowolny: 2. Brzezińska Dominika 5:17.66, 3. Sokół Sara 5:18.94
Chłopców, 400m dowolny: 1. Starachowski Maciej 5:00.72
4 x 50m zmienny: 1. KSZO 5 (Sokół Sara, Mikołajek Nikola, Starachowski Maciej, Staniszewska Maja) 2:16.13
Dziewcząt, 100m dowolny: 1. Mikołajek Nikola 1:05.78
Chłopców, 100m dowolny: 3. Giemza Paweł 1:09.65
Dziewcząt, 200m klasyczny: 2. Mikołajek Nikola 3:06.79, 3. Brzezińska Dominika 3:08.28
Dziewcząt, 100m grzbietowy: 1. Sokół Sara 1:14.20
Chłopców, 100m grzbietowy: 2. Giemza Paweł 1:16.77
Chłopców, 200m zmienny: 1. Starachowski Maciej 2:42.73
4 x 50m dowolny: 3. KSZO 6 (Giemza Paweł, Gębusia Adam, Brzezińska Dominika, Kuśmierz Igor) 2:11.71

Młodzik 13 lat:
Chłopców, 100m motylkowy: 2. Grzesik Franciszek 1:04.09, 3. Batugowski Szymon 1:06.92
Dziewcząt, 100m klasyczny: 1. Beksińska Amelia 1:19.05
Chłopców, 400m dowolny: 3. Grzesik Franciszek 4:33.79
4 x 50m zmienny: 2. KSZO 1 (Gil Laura, Beksińska Amelia, Batugowski Szymon, Grzesik Franciszek) 2:05.40
Dziewcząt, 100m dowolny: 2. Gil Laura 1:02.46
Chłopców, 100m dowolny: 3. Grzesik Franciszek 57.09
Dziewcząt, 200m klasyczny: 1. Beksińska Amelia 2:52.96
Chłopców, 200m klasyczny: 2. Batugowski Szymon 2:47.82
Dziewcząt, 100m grzbietowy: 2. Gil Laura 1:09.78
Chłopców, 200m zmienny: 2. Grzesik Franciszek 2:24.08
4 x 50m dowolny: 2. KSZO 1 (Grzesik Franciszek, Beksińska Amelia, Gil Laura, Batugowski Szymon) 1:51.32

/kszo.info/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 1108 razy,
ostatnio: 2022-06-27 07:59:34
Skomentuj artykuł:
Powrót