Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-05-29

Wielki czwartek w "Perspektywach"

      ...po raz drugi w Polsce...znakomity saksofonista, hiphopowiec, rapre, bluesman - Derrick Jones!!! …jego koncerty wspaniale kręcą, przechodząc w taneczno-muzyczny show! Derrick Jones urodził się 32 lata temu w Nowym Jorku, jako syn śpiewaczki gospel i jazzowego puzonisty.


    Bardzo szybko jego ukochanym instrumentem stał się saksofon, ale w przeciwieństwie do innych czarnoskórych muzyków, nie rozpoczął kariery w granicach klubowych, a w … U.S. Army Band.


    Potem już było tylko wspaniale: 2 lata w zespole Chaki Khan, akompaniament Glorii Estefan, Whitney Houston, Donnie Summer, The Supremes, także jazzowe grania z Billy Cobhanem, Birelli Lagrene, red Hollowayem, Tony Lakostem, Steve Thorotnem … a w ubiegłym roku! Koncerty i to liczne z Princem. W listopadzie 2000 ub.r., Kennry Martin (perkusja "Defunkt") oraz Derrick Jones przebywali na krótkiej trasie w Polsce i znakomicie koncertowali z Krzysztofem Ścierańskim i Markiem Napiórkowskim.


    Aktualnie Derrick Jones przybędzie do naszego kraju na zaproszenie A.Kuby Florka i Ryszarda Styły - gitarzysty i kompozytora, lidera formacji "Spectrum Session".


    Przywitajmy więc w Klubie "Perspektywy" formację "Spectrum Session", a to: Ryszard Styła: git, effects, comp., lider; Robert Kubiszyn: eb, b.; Sławek Berny :dr, perc. oraz gość absolutnie specjalny - Derrick Jones: sax, voc, show.


    Czwartkowy wieczór rozpocznie kwARTet w składzie: Jorgos Skolias -vocal, Bronisław Duży - puzon, Henryk Gembalski - skrzypce elektryczne, Michał Zduniak - perkusja 1.Jorgos - Polak greckiego pochodzenia, niesamowity wokalista uznany od lat na polskiej scenie jazzowej, soulowej i rythm-bluesowej.


    2.Bronek - wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie puzonu. Instrumentalista, aranżer, kompozytor. Od 15 lat uznany za mistrza puzonu na scenie jazzowej.


    3.Henio - wybitny pedagog w klasie skrzypiec w Akademii Muzycznej w Katowicach. Wg. Henryka Kraski Vanessa May to przy nim "cienki Bolek".


    4.Michał - jeden z najlepszych polskich perkusistów jazzowych, ze swoim niesamowitym instrumentem marki Ludwig.


    Zapraszamy 31 maja (czwartek) godz.20.30, Klub "Perspektywy" (ZDK), Aleja 3 Maja 6.
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25089 razy,
ostatnio: 2020-07-04 19:12:31
Skomentuj artykuł:
Powrót