Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-05-19

Klubowe juwenalia

      W klubowej atmosferze, po miesiącach wysiłku, studenci Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. obchodzili swoje święto. Tegorocznymi juwenaliami, a raczej ich namiastką była impreza w ostrowieckim "Va bank-u".


    Być może to signum temporis (znak czas), a może tylko brak zacięcia czy cierpliwości sprawił, że nie zorganizowano dużej imprezy, w której uczestniczyliby nie tylko ostrowieccy żacy, ale i mieszkańcy naszego miasta. Tegoroczne juwenalia odbyły się cicho i z ograniczoną ilością uczestników. W piątkowy wieczór, ci najbardziej zorientowani i chętni do spełniania tradycyjnych obrządków, zjawili się w klubie "Va-bank". Poza dyskoteką, atrakcją wieczoru, a nawet nocy, był występ kabaretu "Widelec" z Białegostoku. To był ich drugi występ w naszym środowisku, a trafili tu przez układy koleżeńskie. Studentka WSBiP jest ich znajomą i to dzięki niej zjawili się na piątkowych juwenaliach. Zaczęli dobrze, od parodii kontrowersyjnego, aczkolwiek oglądanego nawet przez przeciwników armii filmu dokumentalnego, "Kawaleria powietrzna". Potem było nawet jeszcze lepiej. Piątka z "Widelca" pokazała więc męskie propozycje ubraniowe, troszkę westernu do muzyki z "Odrażających, brudnych, złych", przeistoczyli się w boys-bandową "Kaszanę". Była też odrobina liryki podczas majowego koncertu dla zakochanych, zapowiedź zbliżających się programów wyborczych i fragmenty pamiętnika studenta, znalezionego w zsypie oraz mocny akcent z rzeźnickim toporem z dialogami Lindy i Pazury z "Psów". W sumie występ był śmieszny, ciekawy i inteligentny. Ale nie wszyscy mieli okazję skorzystać z rozrywki dostarczanej przez "Widelec". Część publiczności, z powodu akustyki nie była w stanie dobrze usłyszeć wszystkich żartów, a część po prostu była zajęta swoim towarzystwem oraz spożywaniem lekko procentowych lub, jak kto woli "bezalkoholowych" płynów. Chłopcy z "Widelca" też nie byli zachwyceni odbiorem ich rówieśników.


    -Gdyby warunki były trochę lepsze i publiczność reagowałaby trochę żywiej, to dalibyśmy program dłuższy jeszcze o pół godziny- wyjaśniał pierwszy w "Widelcu" Jacek Janowicz.

No cóż, może po prostu za wcześnie wystąpili, bo w miarę upływu czasu widzów przybywało, a atmosfera się rozgrzewała. Przede wszystkim dzięki muzyce i chyba grillowanym kiełbaskom, którymi można było się posilić słuchając majowego rechotu żab z otaczających "Rawszczyznę" stawów. Szkoda tylko, że znajoma maturzysta, przed którą studenckie życie, nie była zachwycona perspektywą takiego świętowania juwenaliów. Może za rok, w studentów WSBiP wstąpi więcej życia i zorganizują zabawę, w której będzie bawiło się całe miasto.
Kabaret Widelec z BiałegostokuJuwenalia 2001 w Va Bank`u
Juwenalia 2001 w Va Bank`u


/ T /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 44645 razy,
ostatnio: 2021-02-27 20:21:10
Skomentuj artykuł:
Powrót