Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-05-19

Siatkarki AZS WSBiP w II lidze

      Zespół siatkarek AZS Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, które w finałowym turnieju o wejście do II ligi w Bielsku Białej zajęły czwarte, nie premiowane awansem miejsce, to po weryfikacji wyników turniejów finałowych przez Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej znalazł się w gronie 12 zespołów II ligi. Jest to wielki, historyczny sukces ostrowieckiej siatkówki, bowiem dotychczas w tej dyscyplinie sportu miasto nie miało swojego reprezentanta na tym szczeblu rozgrywek. -Cel jaki został osiągnięty przez drużynę, to wspaniały sukces ostrowieckiej siatkówki-powiedział "Wiadomościom" prezes KPS Marek Karabin. Został on osiągnięty po sportowej i uczciwej walce. Po otrzymaniu informacji z PZPS-u byłem bardzo szczęśliwy, a łzy szczęścia same cisnęły mi się do oczu. Zdajemy sobie sprawę, że awans do II ligi jest dla nas kolejnym wyzwaniem i poprzeczka zostanie zdecydowanie podniesiona. Myślę jednak, że jesteśmy w stanie podołać temu wyzwaniu. Awans do II ligi osiągnięty został dzięki pomocy grona ludzi, którzy stworzyli tak wspaniałą atmosferę wokół ostrowieckiej siatkówki. W tym miejscu chciałbym podziękować kanclerzowi ostrowieckiej uczelni profesorowi Zbigniewowi Klepackiemu, prezydentowi Ostrowca Św. Janowi Szostakowi, staroście powiatu ostrowieckiego Waldemarowi Paluchowi, Bankowi Spółdzielczemu, Spółdzielni Mleczarskiej "Bidziny", posłowi Zdzisławowi Kałamadze, Fundacji Pomocy Dzieciom "Uśmiech", ostrowieckim mediom, a w szczególności telewizji "Ostrowiec" i "Wiadomościom Świętokrzyskim". Mam nadzieję, że podobną pomoc otrzymamy również w okresie poprzedzającym nasz historyczny start w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi. Chciałbym się zwrócić z prośbą do zarządów miasta i powiatu pomoc w finansowaniu szkolenia najmłodszych grup siatkarskich, które będą bezpośrednim zapleczem dla zespołu seniorek.


    -Jestem bardzo szczęśliwy z osiągniętego sukcesu-powiedział "Wiadomościom" trener Mariusz Rokita. -Nasza praca włożona w cały okres przygotowawczy nie poszła na marne. Wiele godzin spędzonych w sportowych halach i setki litrów wylanego potu, dały końcowy efekt w postaci awansu. Wierzę, że po solidnie przepracowanym okresie przed sezonem drużyna będzie w stanie zadomowić się na dłużej w szeregach II-ligowców.


    -Trudno nie cieszyć się z takiego sukcesu-mówi trener Andrzej Zborowski. -Chciałbym w tym miejscu serdecznie pogratulować wszystkim osiągniętego awansu. Mam nadzieję, że atmosfera wokół ostrowieckiej siatkówki, która w ostatnim okresie jest wręcz wspaniała, pozostanie takową nadal. Wydaje mi się, że zespół stać jest na zagranie w II lidze więcej niż przez sezon.


    Do życzeń i gratulacji dla ostrowieckiego zespołu z okazji awansu do II ligi przyłączają się również "Wiadomości Świętokrzyskie".

Siatkarki AZS WSBiP
/ joter /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31717 razy,
ostatnio: 2021-03-01 10:28:50
Skomentuj artykuł:
Powrót