Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-05-14

Czy państwo wspomoże Ostrowiec

      Ponad tysiąc młodych mieszkańców Ostrowca opuszcza co roku z miasto w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Ta statystyka nie uwzględnia osób, które wyjeżdżają z Ostrowca do pracy, ale nie wymeldowują się.


    Mówi się, że cechą nowoczesnych społeczeństw jest duża mobilność jej członków. Ludzie wyjeżdżają, przenoszą się tam, gdzie znajdują lepsze warunki do życia. W przypadku naszego kraju i Ostrowca na tym stwierdzeniu nie można jednak poprzestać. Migracja odzwierciedla bowiem dramatyczną sytuację, w jakiej znalazło się prężne niegdyś miasto.


    Mówiąc o efektach wyjazdu do Warszawy z grupą byłych pracowników firm pohutniczych, starosta ostrowiecki Waldemar Paluch akcentował podczas ostatniej konferencji prasowej, że najważniejszym celem spotkania z marszałkiem Sejmu, Maciejem Płażyńskim była możliwość poinformowania władz państwa o skutkach regresu gospodarczego i społecznego, jaki dotknął Ostrowiec. Sytuacja miasta jest dramatyczna, a władze lokalne nie są w stanie zahamować jego upadku. Potrzebna jest pomoc państwa.


    -Nasze wystąpienia spowodowały to, że władze państwa muszą przyjrzeć się i zainteresować losem takich miast przemysłowych, jak Ostrowiec.


    Marszałek Sejmu przychylił się do opinii, że państwo powinno wesprzeć monokulturowe ośrodki przemysłowe. Obiecał "przenieść" zasygnalizowane problemy na forum rządu, bo tylko rząd może skutecznie przeciwdziałać takim procesom poprzez różne formy interwencjonizmu państwowego - powiedział nam starosta Waldemar Paluch.


   
/ fk /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31859 razy,
ostatnio: 2021-03-01 06:04:56
Skomentuj artykuł:
Powrót