Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-04-21

Drożej za telefon

     - Jestem emerytem, dla mnie 50 złotych to utrzymanie przynajmniej przez tydzień. Tymczasem tak Telekomunikacja jak i Netia od pierwszego maja podnoszą ceny abonamentów do blisko 50 złotych miesięcznie. To jest ta nasza droga do Unii? - pyta pan Z. - Nie stać mnie na tak wysokie opłaty. Czy mam zrezygnować z tego ostatniego luksusu epoki socjalistycznej, jakim był telefon? Bardzo rzadko korzystam z telefonu, bo nie chcę płacić wysokich rachunków, ale telefon jest mi potrzebny.


    Chociażby po to, by w razie choroby wezwać pogotowie.


    Inny emeryt przyniósł do redakcji rachunek telefoniczny, z którego wynika, że w całym miesiącu przeprowadził tylko jedną rozmowę. - Świat stoi na głowie, jeśli ja za jedną rozmowę będę płacił abonament ponad 40 złotych. Gdzie są nasi posłowie, gdzie służby antymonopolistyczne? Jeśli już coś musi zdrożeć, to lepiej podnieść ceny rozmów. Cóż mi z tego, że międzymiastowe będą tańsze? To może być ważne dla biznesmenów, urzędasów, a nie dla mnie, który życzenia świąteczne przesyła pocztą. Ułatwia się życie biznesmenom kosztem ludzi biednych. Gratuluję takiej reformy!

Rozgoryczonym osobom możemy tylko podpowiedzieć, że jest możliwość w Telekomunikacji wykupienia tańszego abonamentu, ale z kolei każda minuta rozmowy będzie dwukrotnie droższa. Warto to sobie przeliczyć.
/ k /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24206 razy,
ostatnio: 2021-03-01 07:54:17
Skomentuj artykuł:
Powrót