Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-04-07

Po walnym w hucie

      Podczas piątkowego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy nie doszło do wyboru przedstawiciela miasta w skład Rady Nadzorczej Huty Ostrowiec.Informację tej treści przekazał dziennikarzom w piątek po południu na konferencji prasowej prezydent Jan Szostak.Przeciwko kandydaturze Grażyny Słowik,naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta, głosowali przedstawiciele większościowego udziałowca - Stalexportu.


    -Gmina zobowiązując się objąć kolejne akcje, w ramach konwersji zadłużenia podatkowego huty wobec miasta,zgłosiła niepisany warunek wprowadzenia swego reprezentanta do Rady Nadzorczej huty - powiedział prezydent Jan Szostak. Wstępną zgodę zarówno dyrektora huty,jak zarządu Stalexportu w tej sprawie mieliśmy. Niestety, podczas głosowania poparli nas wszyscy akcjonariusze poza Stalexportem.Taką decyzję odczytuję jako złamanie wcześniejszych ustaleń i dżentelmeńskich umów.


    Prezydent dodał, że złożenie oferty wzięcia odpowiedzialności przez gminę za zarządzanie hutą było wyrazem determinacji miasta w dążeniu do uratowania wielu miejsc pracy w Ostrowcu i dopomożenia Stalexportowi.


    Wypada tu przypomnieć, że nie był to pierwszy wniosek władz miasta o umieszczenie ich przedstawiciela w składzie Rady Nadzorczej Huty Ostrowiec S.A. W ubiegłym roku taki wniosek uzyskał poparcie wszystkich akcjonariuszy z wyjątkiem Stalexportu.
/ w /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 26414 razy,
ostatnio: 2021-04-18 00:35:55
Skomentuj artykuł:
Powrót