Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2022-02-16

Mini siłownia dla seniorów

W Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR trwają zajęcia w ramach ogólnodostępnego dla wszystkich oraz bezpłatnego programu "Aktywny Senior 2022". Luty rozpoczął się zajęciami z "gimnastyki umysłu", w ramach których seniorzy grali w szachy i różne inne gry planszowe. Tego typu zajęcia pierwszy raz pojawiły się w ofercie programu i bardzo spodobały się jego uczestnikom. Dwa tygodnie przy popularnych "planszówkach" pozwoliły wyciszyć organizm, wprowadzić nieco zadumy i odpoczynku oraz zgromadzić energię na następny cykl zajęć, tym razem z "aktywności fizycznej".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

 

Od 16 lutego w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w ramach programu "Aktywny Senior 2022" rozpocznie się cykl spotkań pn. "Mini siłownia" z instruktor Marią Jaros, która przygotuje ciała seniorów na przyjście zbliżającej się do nas wielkimi krokami wiosny. Nie chodzi tu oczywiście o intensywny trening na siłowni, gdyż zajęcia wcale nie będą wymagały od jej uczestników super kondycji i dużej sprawności fizycznej. Instruktorka dobierze ćwiczenia specjalnie dla seniorów, dostosowane do ich wieku, stanu zdrowia oraz możliwości. Do grupy ćwiczących będzie można dołączyć w dowolnym momencie, a zajęcia dla seniorów będą jak zwykle bezpłatne. Należy tylko zabrać ze sobą wygodny, luźny strój, który umożliwi swobodne wykonywanie ruchów.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do Hali Sportowo - Widowiskowej już w najbliższą środę na godz. 16. Odpowiednia dawka ruchu to najlepsza recepta na jak najdłuższe utrzymanie sprawności i zahamowanie procesów starzenia się organizmu. Dlatego warto pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, nawet w dobie pandemii.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 1280 razy,
ostatnio: 2022-06-30 01:36:50
Skomentuj artykuł:
Powrót