Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-03-16

Seniorzy polubili gimnastykę

Zajęcia dla seniorów w ramach programu "Aktywny Senior 2018", których pomysłodawcą jest prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, cieszą się niesłabnącą popularnością. W cyklu pięciu spotkań pt. "Gimnastyka z elementami jogi" brało udział regularnie ponad sto osób.Zajęcia dla seniorów w ramach programu "Aktywny Senior 2018", których pomysłodawcą jest prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, cieszą się niesłabnącą popularnością. W cyklu pięciu spotkań pt. "Gimnastyka z elementami jogi" brało udział regularnie ponad sto osób.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Pod fachowym okiem instruktorki Żanety Fiszer co tydzień zgłębiali tajniki jogi, poznając i doskonaląc nowe asany, czyli gimnastyczne pozycje wzmacniające, rozciągające i oczyszczające ciało. Trójkąt, drzewo, czy pozycja psa z głową w dół - to tylko kilka nowych pojęć, które na stałe weszły do słownika ostrowieckich seniorów. 


Od 21 marca, przez kolejnych sześć tygodni, zajęcia w ramach programu "Aktywny Senior 2018" odbywać się będą pod hasłem "Gimnastyka przy muzyce", a poprowadzi je Monika Kowalska. Tematyka zajęć będzie zatem nawiązywać zarówno do pierwszej części programu, w którym seniorzy poznawali kroki taneczne, jak i do drugiej, która wprowadziła ich w świat gimnastyki. O ile jednak do udziału w gimnastyce z elementami jogi nie potrzebne były żadne buty (uczestnicy ćwiczyli boso), to teraz wygodne obuwie (sportowe, typu tenisówki czy popularne "adidasy") będą atutem.


Zajęcia będą się odbywać zawsze w środę, z wyjątkiem czwartego tygodnia, kiedy wyjątkowo odbędą się w czwartek (12 kwietnia). Godziny spotkań pozostają bez zmian (od 16.00 do 18.00). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Aktywny Senior plakat 120x175 Gimnastyka przy Muzyce

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 5393 razy,
ostatnio: 2020-04-08 20:53:16
Skomentuj artykuł:
Powrót