Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-28

"Staszic" wystrzelał podium

Uczniowie LO nr I im. St. Staszica zwyciężyli w zawodach strzeleckich z karabinka sportowego, zorganizowanych na strzelnicy klubu sportowego "Świt" Starachowice z okazji Święta Niepodległości.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W ramach przedsięwzięcia najpierw rywalizowali uczniowie ośmiu ostrowieckich szkół średnich - była to pierwsza tura Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej pod patronatem starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, wpisującej się w realizowany w LO nr I im. St. Staszica "Program edukacji patriotycznej i proobronnej uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego". Podium wywalczyli przedstawiciele "Staszica" - Aleksandra Mazurek (34 pkt.), Julia Wypchło (45 pkt.) i Wiktor Podczasi (30 pkt.); młodzież z "Chreptowicza" - 98 pkt. i z ZS nr 3 - 96 pkt. Kolejna tura zawodów dla uczniów ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych planowana jest na styczeń, a zakończenie i podsumowanie całości odbędzie się w czerwcu 2018 r.
W drugiej turze zawodów strzeleckich uczestniczyli przedstawiciele gmin i organizacji powiatu ostrowieckiego. Puchary starosty ostrowieckiego i dyplomy wręczono przedstawicielom drużyn oraz najlepszym strzelcom w kategorii kobiet i mężczyzn podczas uroczystego koncertu patriotycznego w ostrowieckim muzeum. Pierwsze miejsce zespołowo zajęła drużyna w składzie: Paweł Walesic, Maciej Krawczyk i Grzegorz Ciździel z wynikiem 120 pkt. na 150 możliwych do uzyskania.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8640 razy,
ostatnio: 2020-05-25 15:47:49
Skomentuj artykuł:
Powrót