Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2021-12-23

Seniorzy zakończyli rok tanecznymi pląsami

W dniu 22 grudnia w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR odbyło się ostatnie spotkanie pod hasłem "Taneczne pląsy", kończące czwarty sezon programu "Aktywny Senior", w ramach którego cyklicznie - co środę, z inicjatywy i pod patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego organizowane są bezpłatne zajęcia dla starszego pokolenia mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

 

Premierowe zajęcia w ramach programu "Aktywny Senior" odbyły się 10 stycznia 2018 roku. W minioną środę dobiegł zatem końca czwarty już sezon cyklu bezpłatnych spotkań, których głównymi celami są integracja i zagospodarowanie czasu wolnego poprzez propagowanie aktywności fizycznej wśród ostrowieckich seniorów. Zajęcia odbywają się w nowoczesnej hali sportowej przy Świętokrzyskiej 11 (zimą, wczesną wiosną i jesienią) oraz określanym "zielonymi płucami miasta" Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin (latem).

W 2021 roku zajęcia w ramach "Aktywnego Seniora" rozpoczęły się nieco później, co spowodowane było wciąż groźnym koronawirusem SARS-CoV-2. W czerwcu Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił zatem seniorów na Gutwin, gdzie seniorom zaproponowano cykl spacerów nordic walking, gier zespołowych i różnorodnych ćwiczeń gimnastycznych wzmacniających kręgosłup i sprawność stawów, pod czujnym okiem instruktorek Marii Jaros i Małgorzaty Comber. 1 września seniorzy przenieśli się do hali MOSiRu, gdzie zaproponowano im trzy serie zajęć tematycznych - Gimnastykę z elementami jogi z Żanetą Fiszer, Gimnastykę fitness z Marią Jaros oraz Taneczne pląsy z Grzegorzem Podsiadły.

Po dwutygodniowej przerwie świąteczno - noworocznej zajęcia wznowione zostaną w ramach programu "Aktywny Senior 2022". Inauguracja piątego sezonu już w pierwszą środę nowego roku, 5 stycznia o godzinie 16 w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. O szczegółach zajęć MOSiR poinformuje na swoich stronach internetowych już wkrótce.

 

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 1610 razy,
ostatnio: 2022-06-27 01:48:54
Skomentuj artykuł:
Powrót