Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-12-06

W Bodzechowie uczą o chorobach

Zakończył się cykl akcji profilaktycznych pod hasłem "Spotkania z medycyną", skierowanych do mieszkańców gminy Bodzechów, a prowadzonych przez lekarzy Jacka Burdę i Piotra Pawelca.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Ostatnie spotkanie profilaktyczne poświęcone było chorobom tarczycy. Oceniając frekwencję, można śmiało stwierdzić, że akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.
- Trzy lata temu rozpoczęliśmy cykl pogadanek związanych tematycznie z cukrzycą i zajmowaliśmy się tym przez 2 lata. Nasza akacja polega na edukowaniu pacjentów chorych bądź tylko zainteresowanych problemami związanymi z cukrzycą. W tym roku omawialiśmy już problemy związane z innymi chorobami, ale aby całkiem nie zerwać z chorobą cywilizacyjną, jaką jest cukrzyca, raz w roku zapraszamy panią doktor Zdzisławę Mazanek, która wygłasza prelekcje na tematy związane z cukrzycą- mówi doktor Jacek Burda.
Podczas ostatniego tegorocznego "Spotkania z medycyną" słuchacze otrzymali dyplomy uczestnictwa, rozlosowano też nagrody rzeczowe dla jego uczestników.
- Od kilku lat przeznaczamy duże środki na profilaktykę zdrowotną, szczepienia, badania. Ostatnio mieliśmy dużą akcję przesiewowego badania tarczycy u dzieci. W te działania włącza się nie tylko gmina, ale też lekarze, nauczyciele. Mamy świadomość, że takich działań, takich akcji jest ciągle za mało, bo zdrowie to rzecz najcenniejsza, a najlepiej je chronić właśnie poprzez profilaktykę- podsumował wójt Jerzy Murzyn i zadeklarował, że w przyszłym roku nie tylko w Bodzechowie odbywać się będą pogadanki o zdrowiu z lekarzami różnych specjalności. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8064 razy,
ostatnio: 2020-02-29 02:55:37
Skomentuj artykuł:
Powrót