Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-01-28

Ferie 2019 z MOSiRem - podsumowanie


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Hala MOSiR
W Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR przy ul. Świętokrzyskiej 11 w okresie ferii zimowych od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 odbywały się nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem "Poznaj różne dyscypliny sportu". Uczestnikom zajęć zaproponowano zajęcia z piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki ręcznej, tenisa stołowego, unihokeja, a także w siłowni (starsze dzieci) oraz gry i zabawy dla dzieci (bule, kręgle, serso). Z oferty korzystało średnio ok. 15 osób dziennie.

Orlik Ogrody
W pierwszym tygodniu ferii, od wtorku (15 stycznia) do piątku (18 stycznia) na Orliku w osiedlu Ogrody rozgrywany był Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi), dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół gimnazjalnych (rocznik 2003-2005) oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięło udział 13 drużyn (ok 130 osób).
W drugim tygodniu ferii (21-25 stycznia) codziennie w godzinach 10-15 na Orliku w osiedlu Ogrody odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe prowadzone przez animatora sportu.

Pływalnia Rawszczyzna
W okresie ferii zimowych na Pływalni "Rawszczyzna" obowiązywały tańsze bilety rodzinne, w cenach już od 13,50 zł za godzinę. Ponadto wprowadzono także niższe ceny na bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży oraz tańsze bilety dla grup szkolnych. Działania te miały na celu zachęcenie wszystkich osób do aktywnego spędzenia czasu wolnego i sądząc po frekwencji, spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów.
Dodatkowo w okresie ferii zorganizowane zostały kursy nauki i doskonalenia pływania oraz szkółka mini waterpolo. Powstało aż 16 grup, które uczestniczyły w zajęciach w pierwszym lub drugim tygodniu ferii. Cena kursu była bardzo korzystna (38,50 zł dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Św. lub 77 zł dla pozostałych klientów), nic więc dziwnego, że zajęcia cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, głównie wśród dzieci z klas 0-3.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6287 razy,
ostatnio: 2020-05-26 15:56:15
Skomentuj artykuł:
Powrót