Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-04-21

Są jeszcze prawdziwi mężczyźni

      We wtorek, 10 kwietnia do autobusu MPK nr 18 jadącego w kierunku Nowego Zakładu Huty, którym jechali hutnicy na III zmianę wtargnęło kilku młodych ludzi w wieku może 18, może 19 lat. Natychmiast zaczęli rozrabiać. Wieszali się na poręczach, przeklinali, kopali w drzwi.


    - Bardzo podobała mi się zdecydowana interwencja kierowcy, który nie schował "głowy w piasek" lecz zatrzymał samochód i przywołał towarzystwo do porządku - opowiada jeden z pasażerów. - Niestety, poskutkowało to tylko na chwilę. Z ust chłopaków znowu posypały się przekleństwa. Wtedy z miejsc podnieśli się hutnicy. - Tacy jesteście mądrzy, bo w grupie?C hcecie się bić, prosimy bardzo - ale solo, jeden na jeden.


    No już...Młodzi ludzie poczuli, że to nie przelewki. - Sorry, sorry -zaczęli przepraszać na widok dołączającego do hutników kierowcy. Na kolejnym przystanku wyskoczyli jak poparzeni.


    Kiedy autobus odjeżdżał, przynajmniej z ulicy próbowali się jeszcze odgrażać, aby dodać sobie animuszu i jakoś zatrzeć ślady porażki.


    - Myślałam, że w Polsce nie ma już prawdziwych mężczyzn - powiedziała jedna z kobiet do pozostałych pasażerów. Bardzo wam dziękuję. Gdyby zawsze ludzie tak reagowali, ukróciłoby się chuligaństwo. Jednak hutnicy to dobre i silne chłopy...
/ K.Ż. /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25471 razy,
ostatnio: 2021-05-18 18:40:07
Skomentuj artykuł:
Powrót