Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-01-24

Czy KSZO stracił na transferach...     Wychodzi na to, że przy podpisywaniu umów transferowych trzeba być szczwanymi jak lis. Doświadczyli tego działacze SPN KSZO, którzy na przykładzie Pawła Kaczorowskiego i Piotra Stokowca przekonali się, że brak zaufania w polityce transferowej, tak jak na w przepisach o ruchu drogowym między kierowcami, jest podstawą dobrego interesu. Okazuje się bowiem, że tak lubiany przez ostrowieckich kibiców Lech Poznań posunął się do ciosu poniżej pasa. Przy transferze Kaczorowskiego do Polonii Warszawa, KSZO - zgodnie z zapisem - mógł dopominać się o 10 procentową sumę odstępnego. I owszem, taką sumę otrzymał. Tyle, że poznańscy działacze dokonali sprzedaży do Polonii dwóch z!!odników na jedną listę. I tak, Scherffchen figurował na niej za 1,6 mln, a Kaczorowski za jedyne 400 tys. zł, choć Polonia w oficjalnych komunikatach twierdziła, że popularny "Kaczor" kosztował ją aż 1,2 mln zł.

     Działacze SPN KSZO nie spodziewali się również, że sprawy przybiorą taki obrót w sprawie Piotra Stokowca. KSZO miał za niego otrzymać 600 tys. zł. Śląsk do 1 stycznia przelał jedynie 450 tys. zł. W efekcie klubowi zakazano przeprowadzania transferów, a piłkarza zawieszono. Gdyby jednak KSZO zawarł klauzulę, te w razie opóźnień w płatnościach transferowych Stokowiec musiałby wrócić do KSZO - tak jak w przypadku umowy Ceramiki w sprawie Kowalczyka - to popularny "Stoku" jut dawno przygotowywałby się do sezonu w barwach ostrowieckiego klubu. A tak najprawdopodobniej Śląsk wyjdzie z opresji obronną ręką. Piłkarze Śląska Wrocław byli ostatnio na pięciodniowym zgrupowaniu treningowym w Dzierżoniowie razem z Maciejem Kowalczykiem i Piotrem Stokowcem, za których włocławski Śląsk zalega jeszcze ze spłatą rat transferowych Ceramice Opoczno i KSZO Ostrowiec. Jak się dowiedzieliśmy, Śląsk zaciągnął w poniedziałek kredyt w wysokości ok. 500 tys. zł właśnie na pokrycie należności za Kowalczyka i Stokowca. Jeśli Śląsk ureguluje ten dług, to uniknie sankcji nałożonych ostatnio na niego przez Wydział Gier PZPN. Od 4 do 18 lutego piłkarze Śląska Wrocław przebywać będą na zgrupowaniu nad Morzem Śródziemnym w Antalyi w Turcji, gdzie rozegrają również kilka treningowych meczy z zagranicznymi drużynami. Jak to? Zalegają postronnym z kasą, a stać ich na zagraniczne wojaże? Ot, chora ta nasza piłka i tyle...

     I osobny rozdział, to transfer Sekou Drame. Piłkarz miał stawić się w Ostrowcu jeszcze w lipcu 2000 roku, po zgrupowaniu kadry Gwinei Równikowej. Niestety, mamy prawie koniec stycznia i o zawodniku ani słychu, ani widu. Piłkarz nadal jest zawodnikiem KSZO i jego wartość rynkowa sięga około 200 tys. zł.
/ D.Kisiel /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31732 razy,
ostatnio: 2020-10-19 17:29:43
Skomentuj artykuł:
Powrót