Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-28

Hala targowa będzie droższa

Na terenie Targowska Miejskiego powstanie nowoczesna wiata, gdzie swoje produkty rolne będą sprzedawali lokalni producenci. Budowa obiektu, nazwanego "Mój Rynek", wraz z infrastrukturą ruszy już niebawem. W nowej hali będzie można kupować w połowie przyszłego roku. Radni na ostatniej sesji przegłosowali dodatkowe 400 tys. zł na jej realizację.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Na budowę wiaty wraz z panelami fotowoltaicznymi oraz zagospodarowaniem terenu gmina dostała niespełna milion zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Cała inwestycja pierwotnie miała kosztować około 2 mln 400 tys. zł.
Okazało się jednak, że zadanie będzie droższe i w związku z tym radni miejscy zadecydowali o dołożeniu do niej dodatkowych 400 tys. zł z budżetu miasta.
- Okazało się jednak, że koszty budowy znacznie wzrosły. Jest to spowodowane wyższymi cenami wykonania prac, co wykazały przetargi- poinformował prezydent miasta Jarosław Górczyński.- Zależy nam na tym, żeby to miejsce było kolejną wizytówką miasta. Na ostrowieckim targowisku zakupy robią nie tylko ostrowczanie, ale również wiele osób przyjeżdżających z ościennych miejscowości, w tym z sąsiednich województw. Sezonowo pracuje tu prawie tysiąc podmiotów. To ważny punkt na gospodarczej mapie Ostrowca Świętokrzyskiego.
Prace budowlane mają ruszyć na początku grudnia, a zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2018 roku. Osoby, które do tej pory handlowały na tym terenie, już mają wyznaczone inne miejsca do prowadzenia swojej działalności.
Pod wiatą powstanie 61 profesjonalnych miejsc handlowych. Każde ze stanowisk będzie oświetlone. "Mój Rynek" wyposażony będzie w kanalizację, parking oraz odpowiedni dojazd. Ponadto, poza wiatą, przy jej północnej elewacji powstanie 6 miejsc handlowych. Warty uwagi jest również fakt, że targowisko zostanie wyposażone w odnawialne źródła energii.G.Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11714 razy,
ostatnio: 2021-04-23 09:22:29
Skomentuj artykuł:
Powrót