Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-28

Nagrody od starosty

Dzień Pracownika Socjalnego to święto obchodzone 21 listopada. Z tej okazji w placówkach świadczących pomoc społeczną na terenie powiatu opatowskiego, odbyły się uroczyste spotkania z przedstawicielami władz samorządowych.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Pracownicy służb społecznych to osoby, które wspierają ludzi, a także rodziny wykluczone społecznie. Niosą pomoc tym, którzy nie mogą odnaleźć się w obecnej rzeczywistości, a także tym, którzy z różnych względów potrzebują wsparcia. Jednak nie każdy może służyć drugiemu człowiekowi w ten sposób, ponieważ jest to zawód wymagający dużego poświęcenia i zaradności.
Trud jaki pracownicy socjalni wkładają w swoje obowiązki docenił starosta Powiatu Opatowskiego Bogusław Włodarczyk. W poniedziałek i środę starosta wraz z kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Katarzyną Ambryszewską oraz radną Rady Powiatu Opatowskiego Anetą Bławat, odwiedził placówki świadczące pomoc społeczną w regionie. Były to Domy Pomocy Społecznej w Sobowie, Czachowie i Zochcinku; Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach, Bidzinach oraz Opatowie; Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Opatowie, Tarłowie, Ożarowie i Nieskurzowie, a także Dzienny Dom Opieki "Senior - WIGOR" w Opatowie.
W trakcie spotkań nie brakowało słów wdzięczności. - Zdaję sobie sprawę, że wasza praca nie jest łatwa. To zajęcie specyficzne, wymagające ogromnej cierpliwości, odpowiedzialności i poświęcenia. Za trud i zaangażowanie, które wkładacie państwo w pełnienie swoich obowiązków, serdecznie dziękuję. Życzę aby wasza ciężka praca była doceniana również przez podopiecznych, a uśmiech na ich twarzach był dla państwa największą nagrodą - mówił starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.
W ramach podziękowań pracownicy socjalni, zatrudnieni w jednostkach podległych starostwu, otrzymali nagrody finansowe.Weronika Stanisławska
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11694 razy,
ostatnio: 2021-04-23 09:56:50
Skomentuj artykuł:
Powrót