Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-28

Wojskowi zwiedzili budynki przy Gulińskiego

Coraz bardziej realna staje się perspektywa utworzenia w Ostrowcu batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. W ubiegłym tygodniu teren przy Gulińskiego, gdzie ma stacjonować wojsko, odwiedzili przedstawiciele Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Krakowie, 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Regionu Wsparcia Teleinformatycznego Kraków, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach, 3 Regionalnej Bazy Logistycznej, 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu. Towarzyszyli im pracownicy ostrowieckiego starostwa.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Nie jest tajemnicą, że starosta Zbigniew Duda przy wsparciu senatora Jarosława Rusieckiego bardzo mocno zaangażował się, aby to właśnie do Ostrowca zawitała jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej. W przeszłości w budynkach przy Gulińskiego stacjonowali mundurowi.
- Powstanie takiej jednostki na pewno przyniesie pozytywny efekt dla lokalnego rynku pracy i dla społeczności lokalnej- uważa starosta Zbigniew Duda. -Jest to też perspektywa dla ludzi młodych, szansa na uzyskanie pracy i rozwoju zawodowego. Ostrowiecki batalion zostanie włączony w cały system decyzyjny, który jest uruchamiany np. w sytuacjach klęsk żywiołowych.
Wojsko zainteresowane jest kupnem budynku po byłym SOSW oraz ponad półtorahektarowej działki. Już w ubiegłym roku, na zlecenie starostwa, nieruchomość została wyceniona na 2 mln zł. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11982 razy,
ostatnio: 2021-04-23 07:33:15
Skomentuj artykuł:
Powrót