Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2021-08-23

Jagieło, Grzywna i Rogala - najszybsi na mecie 4. rundy IX MosirGutwinRun!

Czwarta runda cyklu "IX MosirGutwinRun 2021 - Maraton i Półmaraton na raty" przyniosła nieoczekiwane rezultaty i to w każdej z trzech rozgrywanych konkurencji. W biegu na 10km triumfował Michał Jagieło z Lubieni, w biegu na 5km Hubert Grzywna z Nieprowic, a w marszu nordic walking jako pierwsza linię mety przekroczyła Aneta Rogala z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dla całej trójki były to premierowe zwycięstwa na Gutwinie w tym roku.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznikW czwartej odsłonie do Maratonu na raty wzięło udział 69 osób. Michał Jagieło zameldował się na mecie z czasem 40:16 i wyprzedził Wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Piotra Dasiosa (41:46), dla którego było to już drugie podium w historii MosirGutwinRun i zarazem najwyższe osiągnięte miejsce. Na trzecim miejscu podium uplasował się Mikołaj Sobolewski z Adamowa (41:58). Wśród kobiet niespodzianek nie było, a bezkonkurencyjna kolejny raz okazała się Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego (44:51), przed Olą Kasperską ze Starachowic (52:50) i Kingą Jagieło z Ostrowca Świętokrzyskiego (53:16).

Zobacz: Wyniki biegu na 10km | Zdjęcia z biegu na 10km

W biegu zaliczanym do Półmaratonu na raty najszybszym okazała się Hubert Grzywna z Nieprowic w powiecie pińczowskim (19:24), przed Rafałem Goławskim z Warszawy (19:43) i Emilem Dryką z Ostrowca Świętokrzyskiego (19:57). Wśród kobiet ponownie najszybsza tego dnia była Dominika Łukasiewicz (21:39), przed Beatą Woźniak z Ostrowca Świętokrzyskiego (23:41) i Kingą Jagieło z Lubieni (24:32). Bieg na 5km ukończyło 125 osób.

Zobacz: Wyniki biegu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

W marszu nordic walking, w którym udział wzięło rekordowe 76 osób, doszło do bezprecedensowego wydarzenia, bowiem po raz pierwszy kategorię open bez podziału na płeć wygrała kobieta. Dokonała tego ostrowczanka Aneta Rogala, wyprzedzając na ostatnich metrach rywalizacji dominatora tej konkurencji Remigiusza Woźniaka.

Zobacz: Wyniki marszu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

W biegach dzieci, które rywalizowały na dystansach 100m (przedszkolaki), 300m (uczniowie klas I-III) i 1000m (uczniowie klas IV-VI), wzięło udział 35 osób.

Zobacz: Zdjęcia z biegów dzieci

Następna runda odbędzie się 19 września.

 

Patroni IX MosirGutwinRun 2021

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski - Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Lasy Państwowe - Nadleślictwo Ostrowiec Świętokrzyski Biegam Bo Lubię

 

Partner Techniczny IX MosirGutwinRun 2021

Gepard System Pomiaru Czasu RFID Solutions

 

Partnerzy IX MosirGutwinRun 2021

Pizzeria Da Grasso Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa Sport Medical Rehabilitacja Ośrodek Szkolenia Kierowców Zygzak Salon Depil Concept Centrum Rehabilitacji Markmed Sala Zabaw MimiTorek Galeria Mebli Arkadia Restauracja Bałtowski Zapiecek Bałtowski Kompleks Turystyczny Salon Komputerowy Render 2000 Siłownia Impuls Czyżewscy Agencja Reklamowa KreoGraf Zakład Produkcyjno - Handlowy Adax Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Bo w Nas Jest Moc

 

Patroni Medialni IX MosirGutwinRun 2021

Radio Ostrowiec Radio Rekord Gazeta Ostrowiecka Echo Dnia OstrowiecNews.pl Świętokrzyskie 7 Dni CoZaDzien.pl Lokalna TV

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 1319 razy,
ostatnio: 2022-01-23 01:39:46
Skomentuj artykuł:
Powrót