Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-02-26

Harcerze uczcili Dzień Myśli Braterskiej z ordynariuszem diecezji sandomierskiej


Uroczyst msz więt w kociele Matki Bożej Saletyńskiej na Piaskach w Ostrowcu rozpoczęło się spotkanie harcerzy z powiatu ostrowieckiego i opatowskiego z biskupem sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Harcerze spotkali się, by wspólnie uczcić obchodzony 22 lutego Dzień Myli Braterskiej - więto przyjaĽni skautów z całego wiata.

ŻYCZLIWOĆ PRZEZ CAŁY ROK


- W tym wyjtkowym dla nas dniu spotykamy się, by złożyć sobie nawzajem życzenia. Staramy się, aby dzień przyjaĽni obchodzić nie tylko 22 lutego, ale przez 365 dni w roku, abymy zawsze byli dla siebie życzliwi i pamiętali o sobie - mówi Dariusz Bińczak, komendant Kieleckiej Chorgwi Zwizku Harcerstwa Polskiego.


W przededniu wiatowego Dnia Myli Braterskiej obchody stulecia ruchu harcerskiego odbyły się także w stolicy.


- W niedzielę odwiedzilimy Warszawę, gdzie w Muzeum Wojska Polskiego spotkalimy się z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. Wręczylimy mu Laskę Skautow i uhonorowalimy tytułem niezawodnego przyjaciela harcerstwa - dodaje Dariusz Bińczak.


Obchody więta przyjaĽni połczono z uczczeniem rocznicy mierci patrona polskiego harcerstwa - księdza i podharcmistrza Stefana Wincentego Frelichowskiego, który zmarł 23 lutego 1945 roku w obozie Dachau. Z tej okazji harcerze z hufców - ostrowieckiego i opatowskiego zainscenizowali scenkę mierci błogosławionego patrona w obozie.
/Anna CIECHOCIŃSKA, 26 lutego 2010, 11:29/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9186 razy,
ostatnio: 2020-10-19 02:44:33
Skomentuj artykuł:
Powrót