Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-02-26

Rozkopią Waśniów, będą utrudnienia


w marcu rusza budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Waniowie, co oznacza utrudnienia w komunikacji spowodowane przez prace ziemne.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Już - Realizujemy drugi etap, który pozwoli na skanalizowanie pozostałej częci miejscowoci - tłumaczy Stanisław Nowacki, specjalista do spraw technicznych Urzędu Gminy w Waniowie i wylicza rejony, gdzie będ prowadzone prace: ulica Opatowska, ulica Kunowska do granic Piotrowa oraz pozostałe do skanalizowania częci więtokrzyskiej i Młyńskiej.


Ponieważ jednoczenie powinny być prowadzone prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej biegncej przez Waniów, należy się spodziewać, że miejscowoć zamieni się w plac budowy. - W sumie wykonamy 45 przyłczy do posesji - dodaje Stanisław Nowacki, podkrelajc, że zwiększony dopływ nieczystoci do oczyszczalni spowoduje jej pełniejsze wykorzystanie. - Obecnie pracuje jedna, czasami dwie opary reaktorów biologicznych, których w sumie jest pięć - podkrela Stanisław Nowacki. Po zakończeniu kanalizowania Waniowa należy się spodziewać, że do oczyszczalni dopłynie więcej o około trzech metrów szeciennych nieczystoci na dobę. Przedsięwzięcie, w częci sfinansowane z pieniędzy unijnych, będzie kosztowało około miliona złotych.
/, 26 lutego 2010, 11:09/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12963 razy,
ostatnio: 2020-10-16 18:38:40
Skomentuj artykuł:
Powrót