Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-02-26

W Ostrowcu powodzi nie będzie


Służby w powiecie ostrowieckim zapewniaj, że mimo odwilży sytuacja jest pod kontrol.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W rodę w ostrowieckim Starostwie Powiatowym zebrał się sztab kryzysowy, by omówić ewentualne zagrożenia w zwizku z wystpieniem odwilży. W powiecie zagrożenie powodzi nie występuje.

PREZYDENT APELUJE


Od tygodnia temperatura systematycznie wzrasta, dzięki czemu z ulic znikaj powoli zalegajce hałdy niegu. Jest go jednak wciż bardzo dużo, dlatego służby ratownicze stale monitoruj sytuację w korytach rzek. Jak twierdz, lokalnych podtopień uniknć się nie da, ale zagrożenie powodzi w powiecie nie występuje.


- Odbylimy wyjazd w celu zbadania stanu koryt Szewnianki, Kamiennej i Modły - mówi Jarosław Kopański, wiceprezydent Ostrowca. - Stan rzek jest monitorowany na bieżco przez Straż Miejsk.


Specjalny apel wystosował do mieszkańców prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński. - Zwracam się do mieszkańców, szczególnie dolnej częci miasta, o zabezpieczenie swoich domów. Apeluję o zwiększon czujnoć i obserwowanie sytuacji pogodowej oraz stanu rzek znajdujcych się w ssiedztwie nieruchomoci. W przypadku wystpienia podtopień lub powstania sytuacji zagrożenia proszę o niezwłoczne interweniowanie i korzystanie z alarmowych numerów służb i straży.

SZTAB OBRADUJE


Sytuacja z ostatnich dni została omówiona w rodę, na kolejnym zebraniu sztabu kryzysowego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz powiatu, wszystkich gmin, służb ratowniczych, a także Regionalnego Zarzdu Gospodarki Wodnej i nadzoru budowlanego.
/, 26 lutego 2010, 11:13/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9285 razy,
ostatnio: 2020-10-19 12:37:13
Skomentuj artykuł:
Powrót