Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2008-08-26

Motocyklista pirat

Usłyszał wyrok za piracki rekord


Motocyklista zatrzymany w Ostrowcu skazany za jazdę po pijanemu. "Zdobył" 236 punktów karnych! W poniedziałek usłyszał sądowy wyrok.

236 punktów karnych - to absolutny rekord! Właśnie tyle - po dokładnych obliczeniach - uzbierał motocyklista zatrzymany w weekend przez ostrowieckich policjantów.


W sobotni wieczór na ul. Opatowskiej w Ostrowcu policjanci, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem zauważyli motocykl, pędzący z niedozwoloną prędkością. Próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli. Ale ten - jak opowiadali - dodał gazu i mknął przez miasto z prędkością grubo ponad 100 kilometrów na godzinę. Momentami nawet - jak mówią policjanci - na liczniku miał blisko 200 kilometrów! Pościg za piratem drogowym trwał przez kilkanaście kilometrów.


- Po drodze wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach - wylicza Marian Sokół, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. - Po dokładnej analizie nagrania okazało się, że popełnił 26 wykroczeń. Obliczyliśmy, że przekłada się to na 236 punktów karnych!

Na dodatek 22-letni motocyklista był pijany - podczas badania wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu. Nie miał też uprawnień do jazdy.


Za jazdę po pijanemu, która jest przestępstwem, już usłyszał wyrok. W poniedziałek ostrowiecki Sąd Rejonowy błyskawicznie zajął się tą sprawą, w tzw. trybie 24-godzinnym. - Mężczyzna został skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz 3 tysiące złotych grzywny - informuje Dariusz Barczak, zastępca przewodniczącego wydziału grodzkiego Sądu Rejonowego w Ostrowcu. - Oprócz tego ma trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Musi też wpłacić 500 złotych na konto stowarzyszenia działającego przy ostrowieckim szpitalu. Gdy wyrok się uprawomocni, ma zostać opublikowany w "Echu Dnia".


Co z resztą przewinień, które 22-latek ma na koncie? - Przygotujemy wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego z listą wszystkich wykroczeń - zapowiada naczelnik Sokół. - A punkty karne, pomimo że 22-latek nie posiada prawa jazdy, i tak zostaną wpisane do systemu.


/Monika Wojniak/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13391 razy,
ostatnio: 2021-01-17 16:20:55
Skomentuj artykuł:
Powrót