Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-06-01

Rekordowy wyjazd na zawody "SZANSY"

W dniu 31 maja 2019 roku w Starachowicach Klub Olimpiad Specjalnych "SZANSA" wziął udział w podwójnych zawodach Olimpiad Specjalnych. W piłkę nożną i bocce. "SZANSA" wystawiła rekordową liczbę zawodników, bo aż 24. W Starachowicach z "SZANSY" zaprezentowały się drużyny w piłkę nożną zarówno męskie jak i żeńskie oraz drużyna i debliści w bocce. I była to jedna z 3 ekip, która wystawiła swoich zawodników w każdej konkurencji.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Duże i logistyczne przygotowania do największego wyjazdu w historii naszego Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" były zaplanowane już dawno. Trzeba było ogarnąć transport, badania zawodników, dobór odpowiednich strojów. - powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Biorąc pod uwagę wszystkie działania jakie mamy w tym momencie w "SZANSIE" to logistycznie musimy tak wszystko brać pod uwagę, żeby żadna inna gałąź naszej działalności na tym nie ucierpiała. I chyba na razie nam się to udaje znakomicie.

W rywalizacji męskich drużyn zostały rozegrane mecze obserwowane i po ich zakończeniu sędziowie ustalili podział na grupy według umiejętności. "SZANSIE" przypadło rywalizować w grupie z drużynami "TEMPO" Jałowęsy, "TOP" Łagiewniki, "NIEPOKONANI" Sandomierz. "SZANSA" wygrała wszystkie mecze zdobywając 16 bramek a tracąc tylko 2. Ostatecznie oczywiście zajęli I miejsce i zdobyli złote medale.

W rywalizacji żeńskich drużyn zostały rozegrane mecze w jednej grupie i "SZANSA" rywalizowała z drużynami "TEMPO" Jałowęsy, "GROM" Busko-Zdrój, "STRZAŁA" Jędrzejów. Dziewczyny z "SZANSY" wygrały z koleżankami z Buska-Zdroju 6:0, ale już w pozostałych dwóch meczach musiały niestety uznać wyższość rywalek. Ostatecznie zajęły III miejsce i zdobyły brązowe medale.

W turnieju bocce "SZANSA" wystawiła jedną drużynę i dwa deble. Anna Lipka i Robert Gołyś zdobyli złoty medal, natomiast Robert Gołyś i Łukasz Tyrała uplasowali się na IV miejscu. Drużynowo "SZANSA" zajęła II miejsce przegrywając jedynie na małe punkciki
.
Zawsze jesteśmy zadowoleni z występów naszych zawodników, bo wiemy, że zawsze dają z siebie 100% a często nawet więcej. I to nie ma znaczenia czy jest to trening, preeliminacje czy zawody - powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" - Ale to co zrobili zawodnicy podczas zawodów w Starachowicach to było mistrzostwo świata. Pokazali, że na treningach słuchali wskazówek trenerów i wykonywali to czego się nauczyli idealnie.

Sam występ i założenie stroju sportowego z napisem "SZANSA" i reprezentowanie jej na arenie sportowej to dla wielu zawodników wielkie przeżycie. Zresztą podczas dekoracji pojawiły się łzy, tym razem szczęścia.

"SZANSĘ" reprezentowali:
Piłka nożna męska: Grzegorz Dwojak, Konrad Dębniak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Łukasz Karbowniczek, Paweł Menducki, Damian Przygoda, Krzysztof Stan, Jacek Taborski. Trener: Przemysław Walczyk.

Piłka nożna żeńska: Pamela Bruszewska, Dominika Grześkiewicz, Anna Masłoń, Małgorzata Piotrowska, Eliza Sadowska, Milena Szwagierczak, Małgorzata Skoros, Katarzyna Wójcicka, Paulina Żelazowska. Trener: Tomasz Przybysławski.

Bocce: Robert Gołyś, Robert Kozłowski, Anna Lipka, Łukasz Tyrała, Norbert Walesic, Marcin Ziewiec. Trener: Piotr Jakubowski.

Kierownikiem Ekipy był Remigiusz Woźniak.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17708 razy,
ostatnio: 2022-07-07 17:57:21
Skomentuj artykuł:
Powrót