Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-05

SZANS na Gali Olimpiad Specjalnych – Świętokrzyskie

3 listopada 2017 roku w ORW „Polanika odbyła się Gala Specjalnych Sportowców Zrzeszonych w Świętokrzyskim Oddziale Regionalnym Olimpiad Specjalnych Polska, na której wybrano 10 Liderów zawodników oraz 5 Liderów trenerów Oddziału Regionalnego - Świętokrzyskie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Klub Olimpiad Specjalnych "SZANSA", który działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" miał, aż 5 szans na zdobycie nagrody, ponieważ nominowanych było 4 zawodników oraz 1 trener. Wyboru zawodników i trenerów dokonała kapituła składająca się z Wiceprezesa ds. Organizacji, Wiceprezesa ds. Finansów, Wiceprezesa ds. Sportu Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie oraz Dyrektora Regionalnego. Wybór nie był łatwy, ponieważ do tytułu lider zawodnik było zgłoszonych wielu bardzo dobrych zawodników, którzy reprezentowali Oddział Regionalny Świętokrzyskie zarówno na arenach regionalnych, jak i ogólnopolskich oraz na zawodach poza granicami naszego kraju.

Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników w "SZANSIE" aż trzy razy nastąpiła euforia. Marcin Dunal został wybrany na zawodnika lidera, a Remigiusz "Szczepan" Woźniak, został wybrany na lidera trenera. Nagrodę specjalną otrzymał Tomasz Taborski, który został doceniony za swój wkład pracy na rzecz Olimpiad Specjalnych jako administrator strony internetowej i konta na Facebooku Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Świętokrzyskie. Wyróżnienia otrzymali również pozostali nominowani z "SZANSY", czyli Paweł Dunal i Paweł Menducki.

Już same nominacje były wielkim sukcesem dla naszego Klubu - powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu "SZANSA" - Nie ma co ukrywać i w tym momencie udawać skromnego, że nie liczyliśmy na jakieś trofea. Cieszymy się, że nagrody trafiły w ręce Marcina, Tomka i Remigiusza, uważam, że na nie zasłużyli swoim zaangażowaniem i codzienną postawą godną naśladowania. Jako kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej jestem dumny, ponieważ to są wymierne skutki terapii zajęciowej jaką sobie założyliśmy w naszej placówce.

Osoby zainteresowane relacją na żywo mogli na profilu Facebook Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie (@olimpiadyspecjalneswietokrzyskie) oglądać bezpośrednio galę, którą prowadzili właśnie nagrodzeni ostrowczanie.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16695 razy,
ostatnio: 2022-07-07 18:53:35
Skomentuj artykuł:
Powrót