Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-06-04

SZANSA na zawodach

W miesiącu maju zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych mogli zaprezentować się na wielu płaszczyznach na sportowych arenach. Brali udział w regionalnych zawodach lekkoatletycznych, które opisywaliśmy w jednym z wcześniejszych numerów, turnieju piłki nożnej oraz w XI Ogólnopolskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Jędrzejowie. Wszędzie dumnie reprezentując Gminę Ostrowiec Świętokrzyski oraz Powiat Ostrowiecki.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W dniach 26-28 maja 2017 roku zawodnicy z klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" działającym przy Stowarzyszeniu "SZANSA" wzięli udział w XI Ogólnopolski Mityng Olimpiad Specjalnych w Jędrzejowie. W kadrze Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie, która liczyła 10 zawodników, znalazło się aż 5 z „SZANSY”, a Kierownikiem Ekipy był Tomasz Przybysławski, trener z klubu działającego przy Stowarzyszeniu „SZANSA”.

Rywalizacja w poszczególnych grupach była bardzo wyrównana i stojąca na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy mimo podnoszenia coraz to większych ciężarów, jednocześnie bijąc swoje rekordy życiowe nie byli pewni zajęcia wysokiego miejsca. – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” - Królem tegorocznej imprezy okazał się Paweł Kwiecień, który podczas XI Ogólnopolskiego Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych Jędrzejów 2017 zdobył złoty medal w martwym ciągu oraz złoty medal w wyciskaniu na ławeczce bijąc swoje rekordy życiowe, a wynik końcowy dwuboju to 255,0 kg, co dało wywalczenie złotego medalu i zajęcie I miejsca.

Pozostali zawodnicy „SZANSY” walczyli z całych sił, dzięki czemu Marcin Dunal zdobył srebrny medal w martwym ciągu oraz brązowy medal w wyciskaniu na ławeczce, wynik końcowy dwuboju to 237,5 kg. co dało wywalczenie srebrnego medalu i zajęcie II miejsca. Paweł Dunal zdobył brązowe medale w martwym ciągu i przysiadzie oraz 4 miejsce w wyciskaniu na ławeczce, a wynik końcowy trójboju to 315,0 kg, co dało wywalczenie brązowego medalu i zajęcie III miejsca. Paweł Menducki zdobył brązowy medal w wyciskaniu na ławeczce, 4 miejsce w martwym ciągu i 7 miejsce w przysiadzie. Wynik końcowy trójboju to 242,5 kg, który zajął V miejsce. Krzysztof Stan na swoich pierwszych zawodach o randze ogólnopolskiej dobył brązowy medal w martwym ciągu oraz 5 miejsca w wyciskaniu na ławeczce i przysiadzie bijąc swoje dotychczasowe rekordy życiowe.  Wynik końcowy trójboju to 182,5 kg, który zajął V miejsce.

W dniu 31 maja 2017 roku zawodnicy z klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" działającym przy Stowarzyszeniu "SZANSA" wzięli udział w Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7 osobowych Olimpiad Specjalnych.  "SZANSA" wystawiła dwie drużyny, drużyna żeńską z połączonych Klubów SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski i NIEPOKONANI Sandomierz, która wywalczyła srebrny medal i zdobyła srebrny medal oraz drużynę męska Klub SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski wywalczył I miejsce i złoty medal.

W Starachowicach „SZANSĘ” reprezentowali: Drużyna męska: Konrad Dębniak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Robert Gołyś, Krzysztof Stan, Robert Kozłowski, Kwiecień Paweł, Paweł Menducki, Damian Przygoda. Trenerem był Tomasz Przybysławski. Drużyna żeńska: Dominika Grześkiewicz, Katarzyna Wójcicka, Małgorzata Piotrowska, Wioleta Pych, Milena Szwagierczak, Małgorzata Skoros, Jolanta Majchrowska, Ewa Paterek, Wioletta Tomtas. Trenerami byli Przemysław Walczyk i Katarzyna Matuszak. Kierownikiem Ekipy był Remigiusz Woźniak.

Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” 8 czerwca 2017 roku, w najbliższy czwartek, organizuje Świętokrzyski Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych na Stadionie KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na Stadion Miejski przyjedzie 60 zawodników reprezentujących 10 Klubów z województwa świętokrzyskiego, BUZIAKI Skarżysko-Kamienna, MAAG Kielce, NIEPOKONANI Sandomierz, OLIMP Skarżysko-Kamienna, RYWAL Ostrowiec Świętokrzyski, STRZAŁA Jędrzejów, SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski, TEMPO Jałowęsy, TRAMP Niemienice, TORNADO Skarżysko-Kamienna.

Zawodnicy będą rywalizowali na dystansach 500 metrów (na rowerach trójkołowych), 1000 i 5000 metrów jazda indywidualna na czas oraz wyścig szosowy na dystansie 5000 metrów – powiedział Robert Rogala, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, który jest współorganizatorem mityngu. – Cieszymy się, że kolejny raz nam zaufano jako organizatorom i impreza o randze wojewódzkiej znowu odbędzie się w naszym mieście, gdyż jest to wielkie święto sportu, a zawodnicy „SZANSY” będą mogli zaprezentować się na domowym podwórku.

Zapraszamy na Stadion Miejski „KSZO” od godziny 9:15.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11813 razy,
ostatnio: 2022-07-02 00:38:04
Skomentuj artykuł:
Powrót