Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2016-08-20

"SZANSA" sportowo w Tatrach

W dniach 08-18 sierpnia 2016 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. W obozie w Pensjonacie „MARIA” uczestniczyło 30 niepełnosprawnych zawodników, w tym 4 osoby niepełnosprawne „50+” oraz kadra programowa i wolontariusze.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2016 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Była to kolejna, czwarta już taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie – powiedział Remigiusz Woźniak, kierownik obozu, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”. – Po poprzednich obozach sportowych wiedzieliśmy dokładnie co i kiedy chcemy trenować. Jednak jak zwykle największym wyzwaniem było tak dopasować zajęcia, aby uczestnicy obozu w rozpiętości od 24 lat do 69 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności. Dla mnie osobiście wielkim sukcesem jest to, że z roku na rok tak wiele osób chce uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciu.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu "SZANSY", to nie tylko treningi na siłowni, w badmintona, bocce, treningi na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr. Zamiast kolacji zorganizowany był grill. Nie mogło zabraknąć ulubionej formy muzykoterapii osób niepełnosprawnych na obozach sportowych "SZANSY", czyli zumby. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowane były wyjazdy na baseny termalne "Szaflary", gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.

Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych - Zakopane 2016 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki trenerzy "SZANSY" mieli większą możliwość do codziennych treningów w różnych dyscyplinach z większą ilością osób i w większej ilości dyscyplin. – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej ul. Żabia - Wielkim wyczynem była wyprawa jedenastu osób na Kasprowy Wierch i to nie kolejką, ale jak prawdziwi turyści, szlakiem !!!

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. - powiedział Remigiusz Woźniak – Dla niektórych był to pierwszy medal w życiu, a radość z jego otrzymania była nie do opisania. A biorąc pod uwagę, że trwały Igrzyska Olimpijskie w Rio to osoby niepełnosprawne czuli się jak OLIMPIJCZYCY.

Jak zawsze na stronie internetowej www.szansa.onecik.pl znajduje się bogata galeria zdjęć z imprez organizowanych przez Stowarzyszenie „SZANSA”.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2016 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11734 razy,
ostatnio: 2022-07-07 08:08:44
Skomentuj artykuł:
Powrót