Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-12-31

SZANSA wyjeżdża do Austrii

W dniach 10-15 stycznia 2016 roku w Austrii odbędzie się PRE-GAMES 2016, w której wystartuje 1000 zawodników Olimpiad Specjalnych z całego świata. z niepełnosprawnością intelektualną. Reprezentacja Olimpiady Specjalne - Polska będzie reprezentowana przez Oddział Regionalny - Świętokrzyskie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Jest to próba generalna przed XI Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych które odbędą się w 2017 roku w Austrii. Jest to największa impreza dla osób niepełnosprawnych. Skład reprezentacji to 6 zawodników, dwóch trenerów i kierownik ekipy. Zawodnicy będą brali udział w konkurencji łyżwiarstwo szybkie na różnych dystansach. Do tej pory największą imprezą w jakiej brał udział zawodnik „SZANSY” były X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w PyeongChang 2013 i to też w łyżwiarstwie szybki, gdzie Polskę reprezentował Paweł Menducki. Także jak widać trenerzy „SZANSY” potrafią wydobyć ze swoich zawodników to co w nich najlepsze.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Marcin Dunal i Paweł Dunal, zawodnicy „SZANSY” będą reprezentowali nasz kraj podczas tak wielkiej imprezy – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” – Oprócz zawodników nominację na Kierownika Ekipy otrzymał Remigiusz Woźniak, który dla sportu osób niepełnosprawnych w ostatnim okresie oddał całe swoje serce i życie zarówno zawodowe i prywatne. Fajnie, że władze Olimpiad Specjalnych doceniły jego zaangażowanie i nominowały Go na tą funkcję.

W skład reprezentacji w łyżwiarstwie szybkim wchodzą: z Klubu OS "TORNADO" Skarżysko-Kamienna: Rafał Mróz, Ernest Jasik, Justyna Salwa, z Klubu OS "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski: Paweł Dunal, Marcin Dunal, z Klubu OS "GROM" Busko-Zdrój Szczepan Witek. Trenerami będą Agnieszka Czerwonka i Krzysztof Ocias z Klubu OS "TORNADO" Skarżysko-Kamienna. Kierownikiem Ekipy będzie Remigiusz Woźniak z Klubu OS "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12786 razy,
ostatnio: 2022-07-02 01:20:21
Skomentuj artykuł:
Powrót