Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-03-12

SZANSA na Świętokrzyskim Turnieju Bowlingu Olimpiad Specjalnych

W dniu 10 marca 2015 roku Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu „SZANSA” brał udział w III Świętokrzyskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Skarżysku-Kamiennej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Do Skarżyska-Kamiennej pojechała czwórka zawodników, w tym Milena Szwagierczak, która po Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy 2014 została powołana do szerokiej kadry reprezentacji Olimpiady Specjalne Polska na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles.

Każdy zawodnik mógł wystartować w dwóch konkurencjach i po rozmowach postanowiliśmy, że wystawimy czteroosobową drużynę – powiedziała Marta Walczyk, trenerka „SZANSY” - W składzie Milena Szwagierczak, Robert Kozłowski, Norbert Walesic i Marcin Ziewiec po emocjonującej i pełnej niespodzianek rozgrywce zdobyła zasłużenie złoty medal.

Norbert Walesic i Marcin Ziewiec do drugiej swojej konkurencji zostali zgłoszeni jako debel. Po preeliminacjach zostali zakwalifikowani do 3 grupy sprawnościowej i zdobyli piąte miejsce.

Niestety w Ostrowcu nie mamy już profesjonalnej kręgielni, więc treningi są bardzo utrudnione – powiedziała Anita Artykiewicz-Woźniak, trenerka „SZANSY” – ale jak się okazało nasi zawodnicy wykorzystując każdą możliwość treningu na kręgielniach, mi.n. na naszych obozach sportowych zapamiętują reguły gry rewelacyjnie.

Jako w drugiej konkurencji Milena Szwagierczak startowała w grze pojedynczej. Będąc w grupie mieszanej, czyli z mężczyznami zdobyła srebrny medal. Robert Kozłowski także startował w grze indywidualnej i tu już nie miał sobie równych i w najmocniejszej grupie zdobył złoty medal.

Kolejny raz w tym roku osoby niepełnosprawne z „SZANSY” na arenach zawodów sportowych Olimpiad Specjalnych reprezentowały nie tylko swoich kolegów i koleżanki, ale również promowały jak zwykle Gminę Ostrowiec i Powiat Ostrowiecki.

"SZANSĘ" reprezentowali Milena Szwagierczak, Robert Kozłowski, Norbert Walesic i Marcin Ziewiec pod opieką Anity Artykiewicz-Woźniak i Marty Walczyk.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17178 razy,
ostatnio: 2022-07-01 20:58:08
Skomentuj artykuł:
Powrót