Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2014-11-28

Artystyczna SZANSA w Muzeum

"Powiat Ostrowiecki w: fotografii, gobelinie, rzeźbie, linorycie i malarstwie" to kolejne zadanie, którego pomysłodawcą i realizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” mające swoją siedzibę przy ul. Żabiej 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W/w zadanie wsparte finansowo przez Powiat Ostrowiecki realizowane było przez osoby niepełnosprawne i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej od czerwca do 27 listopada.

W czternastu pracowniach na zajęciach i poza nimi również wykonywane były prace związane z tematem projektu. Powstało ok. 130 prac z czego 72 prace wyeksponowane zostały na wystawie zorganizowanej przez Nasze Stowarzyszenie w Muzeum w Częstocicach. - powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "SZANSA" - Właśnie w dniu 27.11.2014 roku nastąpiło podsumowanie i zakończenie tego projektu wystawą w w/w obiekcie. Ekspozycja jest możliwa do oglądania przez zainteresowanych od 28. listopada do 8 grudnia 2014 roku po uprzednim skontaktowaniu się telefonicznym z pracownikami muzeum.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy w którym wzięło udział 170 osób, wszyscy mogli oprócz podziwiania przepięknych prac wykonanych przez naszych podopiecznych pod nadzorem instruktorów zobaczyć występ zespołu artystycznego „ZODIAK”, który działa w WTZ - temat występu "Świętokrzyskie czary"

Po wysłuchaniu okolicznościowych przemówień i występie artystycznym wszyscy zebrani udali się na zwiedzanie wystawy . Oglądający prace nie szczędzili słów pochwały na temat ich wykonania; a komentarze - same pozytywne. Nie było słychać słów krytyki, a padały tylko słowa uznania, że pomysł był dobry i jest godny do naśladowania.

Cel jaki sobie założyliśmy został zrealizowany i mogliśmy pokazać społeczeństwu, - powiedział Piotr Kiljański, prezes Stowarzyszenia "SZANSA" - że osoby niepełnosprawne mimo swoich ułomności są bardzo wrażliwe artystycznie i potrafią dokonywać wydawałoby się rzeczy niemożliwych - chociażby tak przepięknych prac, które wykonane zostały w kilku technikach.

"SZANSA" udowodniła wszystkim, że osoba niepełnosprawna jest pełnoprawnym obywatelem społeczności lokalnej, nie jest anonimowa, a w większości przypadków ma więcej cierpliwości i zdolności manualnych oczywiście „okupionych” ciągłą i ciężką pracą jaką jest rehabilitacją, a terapia zajęciowa jest jedną z form tej rehabilitacji.

Zapewniam, że nie jest to ostatnie tego typu zadanie, które jest przez nas realizowane i skierowane do społeczności lokalnej. - powiedział Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia "SZNASA" - Społeczeństwo musi zauważyć, że są wśród nas osoby niepełnosprawne, którym naprawdę niewiele trzeba pomóc aby mogły się realizować i spełniać - z resztą każdy ma swoje marzenia i dąży do ich spełnienia.

Zarząd Stowarzyszenia "SZANSA" podziękowania kieruje do Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu. Dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu. oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wsparli nasze działania i zauważyli, że pomysł jest dobry i godny naśladowania. Za udzieloną pomoc i wsparcie bardzo Wam dziękują.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18707 razy,
ostatnio: 2022-07-07 18:38:06
Skomentuj artykuł:
Powrót