Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2014-10-31

Olimpiady Specjalne to nie tylko sport

W dniach 23-26 sierpnia 2014 roku odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy podczas, których zawodnicy Olimpiad Specjalnych z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działającym przy Stowarzyszeniu „SZANSA” nie tylko zdobywali medale w swoich konkurencjach, ale również brali udział w Programie Zdrowi Sportowcy.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Zadaniem programu jest stałe zwiększanie możliwości psychofizycznych sportowców do profesjonalnego trenowania i pełnego wysiłku podczas startów w zawodach. Głównym celem programu jest systematyczna ocena stanu zdrowia sportowców Olimpiad Specjalnych oraz przygotowanie specjalistów do przeprowadzania badań podczas regionalnych i narodowych zawodów Olimpiad Specjalnych.

Celami tego programu jest m.in. wzrost świadomości społecznej związanej z problemami dotyczącymi opieki zdrowotnej osób z niepełnosprawnością intelektualną; systematyczna ocena stanu zdrowia sportowców Olimpiad Specjalnych oraz przygotowanie lekarzy do przeprowadzania badań specjalistycznych podczas regionalnych i narodowych zawodów Olimpiad Specjalnych; przeprowadzanie wszechstronnych badań lekarskich pod czas zawodów Olimpiad Specjalnych; zbieranie i analiza wyników badań stanu zdrowia sportowców w celu określenia potrzeb oraz szkolenia personelu medycznego.

Dla zawodniczki „SZANSY” Mileny Szwagierczak dzięki programowi „Zdrowe Oczy” i odpowiedniej diagnozie występujących rodzajów zaburzeń wzroku i po doborze odpowiednich szkieł korekcyjnych i oprawek zostało złożone zamówienie na okulary. Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" przebywający w dniach 24-26 października 2014 roku w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim na Ogólnopolskim Szkoleniu z przepisów Olimpiad Specjalnych i organizacji zawodów Olimpiad Specjalnych odebrał gotowe nowe okulary, które zostały sfinansowane ze środków Olimpiad Specjalnych, a dokładniej przy wsparciu Essilor Polonia oraz Safilo i Oculus Polska.

Cieszę się bardzo, że dzięki naszemu zaangażowaniu i co za tym idzie udziałowi w Olimpiadach Specjalnych nasza zawodniczka zyskała nie tylko fantastyczne wspomnienia z zawodów, ale także, a może przede wszystkim została fachowo przebadana. - powiedział Robert Rogala, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” – Nasi zawodnicy w Bydgoszczy brali udział w następujących programach w ramach „Zdrowych Sportowców”: Zdrowy Uśmiech, Zdrowy Słuch, Zdrowe Oczy, Sprawne Stopy, FUNfitness, Promocja zdrowia. Dzięki temu 30 października 2014 roku przekazaliśmy oficjalnie Milenie okulary.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15608 razy,
ostatnio: 2022-07-07 05:25:45
Skomentuj artykuł:
Powrót