Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2014-08-16

Sportowe emocje "SZANSY" w Zakopanem

W dniach 03-13 sierpnia 2014 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. W obozie w Pensjonacie „MARIA” uczestniczyło 40 niepełnosprawnych zawodników, w tym 7 osób niepełnosprawnych „50+” oraz 15 opiekunów (kadra programowa i wolontariusze).

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2014 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Była to kolejna taka impreza w pełni zorganizowana przez nasze stowarzyszenie – powiedział Remigiusz Woźniak, kierownik obozu, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”. – Po obozie w 2013 roku mieliśmy już doświadczenie i zaplanowane treningi. Wszyscy, dosłownie wszyscy zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli w zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy obozu, czyli zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli we wszystkich zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu "SZANSY", to nie tylko treningi na siłowni, w badmintona, bocce, treningi na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr. Zamiast kolacji zorganizowany był grill z góralskimi przyśpiewkami i ulubiona forma muzykoterapii osób niepełnosprawnych na obozach sportowych "SZANSY", czyli zumba. Zajęcia gimnastyczne przy muzyce odbywały się zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był jeden wyjazd na baseny termalne do Bukowiny Tatrzańskiej oraz dwa na baseny termalne "Szaflary", gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej. Na miejscu w Pensjonacie „MARIA” uczestnicy obozu sportowego mogli skorzystać m.in. z odnowy biologicznej w formie jacuzzi.

W tym roku podczas pobytu "SZANSY" w Zakopanem mogliśmy się przekonać jak wygląda na żywo największy wyścig kolarski w Polsce, czyli Tour de Pologne. Jednego dnia mogliśmy obserwować przygotowania do startu, natomiast drugiego ustawieni byliśmy wzdłuż trasy przejazdu peletonu. Dla większości z nas był to pierwszy kontakt z taką imprezą i wrażenia z tego wydarzenia na długo pozostaną w naszych głowach.

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. - powiedział Robert Rogala, wychowawca na obozie sportowym, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "SZANSA" - Mimo, że dla niektórych nie był to pierwszy medal w życiu, to radość z jego otrzymania jest nie do opisania. Dlatego zapraszamy na stronę internetową www.szansa.onecik.pl, gdzie znajduje się bardzo bogata galeria zdjęć oraz pliki video.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2014 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15540 razy,
ostatnio: 2022-07-01 23:39:41
Skomentuj artykuł:
Powrót