Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-12-13

Nalot na ostrowieckie kafejki?

      W dniu wczorajszym, tj. 13 grudnia w godzinach wieczornych zostały przeprowadzone kontrole legalności oprogramowania w trzech ostrowieckich kawiarenkach internetowych. W wyniku tej kontroli napewno zostały zamknięte (14.XII) dwie z nich, odnośnie trzeciej nie posiadamy jeszcze informacji. Nie wiemy również, czy owe kafejki zostały zamknięte tylko na dzisiejszy dzień, czy do odwołania (wyjaśnienia sprawy).


      Jeżeli posiadacie jakieś informacje, podzielcie się nimi z nami w komentarzach. My ze swojej strony postaramy się w najbliższych dniach dowiedzieć jak najwięcej na ten temat, a wszelkie informacje zamieścimy w tym artykule.

Dodano:
17:44

Z tego co wiemy z dwóch kafejek został zarekwirowany sprzęt, a kontrola w rzeczywistości była przeprowadzona w czterech.


14-12 12:40

Przeszukania, które odbyły się w środę wieczorem były przeprowadzane przez ostrowieckicj policjantów ze specjalistami, którzy przyjechali z Gdańska. Podczas przeszukania wątpliwości wzbudziła zawartość 24 komputerów w 2 kawiarenkach. Zostały one zabezpieczone do dalszego postępowania. Jeżeli biegli oświadczą, że było wykorzystywane nielegalne oprogramowanie, to właścicielom kawiarenek grozi utrata mienia, kara aresztu, a później sąd określi, jakie jeszcze czekają ich konsekwencje.
Zobacz również:
Pirackie kawiarenki - Wiadomości Świętokrzyskie

/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25972 razy,
ostatnio: 2022-06-26 09:41:18
Skomentuj artykuł:
Powrót