Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-13

Pani wiceprezydent awansuje


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Nie Józef Kojder lecz wiceprezydent Inga Kamińska została wyznaczona do Rady Nadzorczej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów "Janik", jako reprezentant gminy Ostrowiec Św. Uchwałę tej treści podjęła Rada Miasta, a to w związku z ustawą ograniczającą prowadzenie działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.


    W spółce ZUO "Janik" zachodziła potrzeba uzupełnienia składu Rady Nadzorczej. Zgłoszono kandydaturę wiceprezydenta miasta, Ingi Kamińskiej, która do czasu powołania jej na stanowisko wiceprezydenta była prezesem ZUO "Janik". Argumentowano, że pani wiceprezydent doskonale zna problematykę spółki i będzie dobrze reprezentowała gminę na tym stanowisku.


    Propozycja ta nie znalazła poparcia radnych prawicowych. W ich imieniu radny Lech Janiszewski zgłosił bowiem na to stanowisko Józefa Kojdera, byłego prezesa spółki. Nie ulega kwestii, że Kojder równie dobrze zna problematykę ZUO "Janik" i jako osoba popierana przez opozycję, mógł z powodzeniem "patrzeć na ręce" rządzącym. Jednak jego kandydatura nie przypadła do gustu większości, która wybrała panią wiceprezydent.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12415 razy,
ostatnio: 2020-11-25 15:13:44
Skomentuj artykuł:
Powrót