Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-13

Starosta dotrzymał słowa

Nowa hala w Ostrowcu


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Już w sierpniu przyszłego roku powinna być gotowa nowa i najładniejsza hala sportowa w naszym mieście. Wybudowana zostanie przy IV LO, a jej wykonawcą będzie ostrowiecki Kombinat Budowlany.


    O budowie hali przy liceum im. Cypriana Norwida mówiło się od dwóch czy trzech lat, ale nikt nie przypuszczał, że decyzja zapadnie tak szybko, a prace ruszą już w tym roku. Chwała za to starostwu powiatowemu, które zbilansowało środki i zadecydowało się na szybki cykl budowy.


    -W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został przetarg i wyłoniony wykonawca obiektu. Jest nim Kombinat Budowlany w Ostrowcu - mówi Maciej Kuszewski, naczelnik wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostrowcu. -Cykl inwestycyjny rozpoczyna się już w tym miesiącu.


    Jeszcze przed mrozami ma być przygotowany plac pod budowę i być może ruszą prace ziemne. Hala zostanie przekazana szkole pod koniec sierpnia przyszłego roku. Mam nadzieję, że na inaugurację roku szkolnego spotkamy się już w nowym obiekcie.


    Inwestycja ta kosztować ma 1, 8 mln złotych. Około 30 proc. kosztów budowy hali sfinansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, przy czym środki te trafią do Ostrowca poprzez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Powiat liczy też na środki unijne. Tego typu inwestycje są bowiem współfinansowane przez fundusze europejskie. Jeśli zamierzenia te powiodą się, wówczas dwie trzecie środków potrzebnych na wybudowanie i wyposażenie obiektu, czyli około 1, 2 mln zł pochodzić będzie z zewnątrz.


    Uczniowie szkoły, ich rodzice czekają zapewne na szczegółowe informacje dotyczące usytuowania obiektu i samego projektu. Hala stanie na zalesionej działce między ulicą Żeromskiego a budynkiem liceum i zostanie wkomponowana w otoczenie. W budynku szkolnym, w hali sportowej, znajdzie się pełnowymiarowe boisko o wymiarach 20x40 na metrów. Zaplanowano też 250 miejsc siedzących na widowni. Będzie tam też siłownia i 3 mniejsze sale na zajęcia rekreacyjne, aerobik, ćwiczenia gimnastyczne, itp. Hala już w projekcie i wykonawstwie wyposażona zostanie we wszystkie niezbędne urządzenia, a więc kosze, drabinki gimnastyczne, materace, skrzynie, skocznie, itp.


    -Dla nas jest to niezmiernie ważna inwestycja -przyznaje Krzysztof Kochański, dyrektor IV LO. -Borykaliśmy się z brakiem takiego obiektu od początku istnienia liceum.


    W ubiegłym roku w czasie spotkania w naszej szkole inaugurującego działalność klasy z rozszerzonym profilem sportowym pan starosta powiedział, że szkoła będzie miała halę z prawdziwego zdarzenia i dotrzymał słowa. Po wybudowaniu hali i modernizacji boiska będziemy dysponowali wspaniałym kompleksem sportowym.


(fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19422 razy,
ostatnio: 2020-11-26 03:24:53
Skomentuj artykuł:
Powrót