Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-01-20

Jak oddano Rynek w Denkowie

      Ostrowiec jest pierwszym miastem w kraju, w którym Rynek został "sprzedany" prywatnej osobie. I żeby było ciekawiej, Rynek będący zabytkowym, 18- wiecznym zespołem urbanistycznym, nad którym sprawował pieczę Wojewódzki Konserwator Zabytków. Chodzi oczywiście o Rynek w Denkowie. Członkowie rady osiedlowej usilnie walczą o przywrócenie dla miejscowej społeczności.

Proszą o pozwolenie

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

    Miasto bez Rynku, to jak człowiek bez duszy. Od wieków na denkowskim małym Rynku działy się rzeczy ważne nie tylko dla tej dzielnicy, ale i dla kraju. Dziś co prawda funkcje Rynku nie są już tak istotne dla miasta jak kiedyś, ale jak pokazuje życie, jego brak mieszkańcy odczuwają.


    Chcieliby spotykać się tu w momentach ważnych, organizować imprezy, zagospodarować centrum dzielnicy według własnych wyobrażeń i potrzeb. Chcieliby też zadbać o estetykę tego miejsca, bo jest ono przecież wizytówką dzielnicy. Tymczasem nie można ani kosić trawy na trawnikach, ani pielęgnować krzewów czy drzewek. A gdy rada osiedla planuje na tym terenie festyny, musi pisać pismo do właściciela o pozwolenie na korzystanie z terenu.

Jak to było możliwe
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18480 razy,
ostatnio: 2020-11-22 22:12:38
Skomentuj artykuł:
Powrót