Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-01-13

Warto się dogadać


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Mieszkańcy os. Pułanki zwrócili się do gminy, aby przejęła od Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i poszerzyła drogę dojazdową do przedszkola nr 16. Nie jest to na razie możliwe, ale niewykluczone, że gmina porozumie się z OSM i wyremontuje nawierzchnię ulicy Armii Krajowej w zamian za poszerzenie wspomnianej drogi.


    Przedszkole nr 16 usytuowane jest w samym środku osiedla. Prowadzi do niego wąska droga. Przed laty nikomu nie przyszło do głowy, aby zaprojektować szerszą drogę, bo przedszkole było placówką osiedlową i chodziły do niego dzieci z pobliskich bloków. Dziś, gdy uczęszczają tam dzieci z innych dzielnic miasta, a rodzice dowożą swoje pociechy samochodami, droga stała się barierą przeszkadzającą w normalnym funkcjonowaniu placówki. Nie można na niej zaparkować samochód, bo nie przejedzie wtedy drogą inny pojazd.


    Na tę uciążliwość narzekają rodzice przedszkolaków i także mieszkańcy pobliskich bloków. Postulat taki trafił do komisji rozwoju RM.


    Tymczasem gmina nic nie może zrobić w tej sprawie, bo nie jest właścicielem drogi. O przejęciu osiedlowej drogi nie może być mowy. Istnieje natomiast możliwość porozumienia się ze spółdzielnią i wyremontowanie w zamian za tę inwestycje tzw. obwodnicy Pułanek, którą jeżdżą miejskie autobusy. Ulica Armii Krajowej od wielu lat pełni rolę drogi miejskiej i w ogóle dziwić musi fakt, że do tej pory ma ona status ulicy osiedlowej.


    -Nie otrzymaliśmy dotąd żadnego oficjalnego pisma z gminy -mówi prezes OSM, Andrzej Opala. -Gdyby wpłynęła do nas taka propozycja, to prawdopodobnie przystalibyśmy na taki układ. Koszty modernizacji nawierzchni ulicy Armii Krajowej, z której korzystają mieszkańcy innych dzielnic Ostrowca, przewyższają możliwości finansowe spółdzielni.


    Czy zatem dojdzie do podpisania korzystnej dla mieszkańców miasta i os. Pułanki umowy?


(fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18762 razy,
ostatnio: 2020-11-23 12:13:45
Skomentuj artykuł:
Powrót