Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-01-05

Chcą więcej za pracę społeczną


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Zdecydowana większość przewodniczących Samorządowych Rad Osiedlowych chce wyższych diet.


    Obecnie diety te wynoszą 130 złotych kwartalnie. Przewodniczący chcą, aby zostały podniesione do 150 złotych miesięcznie. W tej sprawie zwrócili się do przewodniczącego Rady Miasta, Wojciecha Kotasiaka.


    W uzasadnieniu wniosku czytamy m. in. , że obecna dieta jest żenująco niska i niewspółmierna do wykonywanej pracy statutowej rad osiedli i coraz większych oczekiwań mieszkańców.


    Pełniąc swoje funkcje, jesteśmy dyspozycyjni o każdej porze dnia, nie wyłączając dni wolnych od pracy i obowiązkowych dyżurów. Praca nasza wymaga częstych kontaktów z władzami miasta, instytucjami im podległymi i organizacjami pozarządowymi.


    Dotychczasowa dieta nie daje nam w pełni motywacji do pracy.


    -Mamy wątpliwości czy tak znacząca podwyżka jest uzasadniona mówi radny Marek Potocki. Nowe propozycje postulowane przez przewodniczących, to 150 złotych diety miesięcznie i 50 złotych jako koszty związane z dużą liczbą wykonywanych przez nich telefonów. Mamy, jako radni wiele wątpliwości. Brak jest np. uchwał zarządów Rad Osiedlowych w tej kwestii oraz rozwiązania zwrotu kosztów poniesionych za rozmowy telefoniczne, ponieważ są rady, które dysponują telefonem.


    Na razie propozycja przewodniczących nie została przyjęta. Ciekawe, co na to mieszkańcy osiedli?


(w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17919 razy,
ostatnio: 2020-10-22 01:06:10
Skomentuj artykuł:
Powrót