Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-01-05

Firmę tworzą ludzie

      Pracownikiem roku 2003 PKS Ostrowiec został Jacek Pocheć, kierowca reprezentacyjnego autobusu Volvo. Nagrody dyrektora firmy za rok 2003 i symboliczne statuetki otrzymali: Maria Adamczyk, Henryka Dukielska, Ewa Janik, Tadeusz Jankowski, Mieczysław Gawron, Henryk Grelewski, Marek Heba, Jan Krycia, Marian Maciąg, Tadeusz Pazderski i Robert Rycombel.

    Wspólny sukces Przedstawiciele władz spółki PKS Ostrowiec często podkreślają, że wizerunek firmy tworzą pracownicy.

    Od kilku lat w świetlicy dworca PKS obywają się noworoczne spotkania, w czasie których m. in. powraca się do najważniejszych wydarzeń starego roku. W tych spotkaniach uczestniczą władze spółki, najlepsi pracownicy, związkowcy, przedstawiciele samorządów lokalnych oraz firm współpracujących z PKS.

    PKS jest dziś jednym z największych ostrowieckich przedsiębiorstw i równocześnie jedną z szybciej rozwijających się firm. To równocześnie swoista wizytówka Ostrowca, bo nasze autobusy jeżdżą do wszystkich większych miast w kraju i przewożą na różnych trasach dziesiątki tysięcy pasażerów. Wielką wagę w tej firmie przywiązuje się do warunków podróżowania pasażerów i kultury obsługi, słowem do jakości usługi. W ubiegłym roku PKS zakupił kilka autobusów o standardzie europejskim, w tym dwa ekonomiczne autobusy Iveco z 36 miejscami do przewozów lokalnych i 3 wysokopodłogowe wozy Volvo B-12 oraz Scania (europejska ekstraklasa samochodowa) do przewozów turystycznych. Inwestycje te są elementem przygotowań do uruchomienia linii międzynarodowych.

    Wszyscy kierowcy otrzymali garnitury z logo firmy. W ubiegłym roku przyjęto też etyczne zasady pracy. W PKS coraz powszechniejszy staje się pogląd, że o powodzeniu firmy, jej pozycji nie decyduje tylko zarząd. Na sukces składa się praca wszystkich członków załogi.

    Jako jedna z nielicznych firm w regionie PKS zwiększył w ubiegłym roku zatrudnienie. Do pracy przyjęto kilku kolejnych kierowców. Aby uniknąć zwolnień, efektywniej zaczęto gospodarować ludzkimi umiejętnościami.

    W 2003 roku kilkunastu mechaników ukończyło subsydiowane przez Powiatowy Urząd Pracy szkolenia. Uzyskali oni uprawnienia do kierowania autobusami. W zależności od sytuacji i potrzeb mogą wykonywać różne prace.

Dobry rok

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

    Rok 2003 był dla ostrowieckiego PKS bardzo dobrym okresem pracy.


    Firma uzyskała certyfikat Krajowej Izby Gospodarczej "Przedsiębiorstwo Fair Play". Taki tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom, które wykonują usługi na wysokim poziomie.


    Wywiązują się z zobowiązań wobec kontrahentów i członków załogi, dostrzegają potrzeby pracowników i potrzeby środowiska. Są nowocześnie zarządzane.


    W tym roku PKS uruchomił nowe linie. Podpisał umowę z zakładami w Zębcu na prowadzenie przewozów pracowniczych. Do ich obsługi zatrudnił trzech nowych kierowców.


    Zaawansowane są już rozmowy z jednym z włoskich przewoźników w sprawie wspólnego uruchomienia międzynarodowej linii do południowych Włoch. W tegorocznych planach zapisano uruchomienie nowych linii obsługiwanych przez nasze autobusy: Kraków- Warszawa i Radom-Warszawa.


    PKS Ostrowiec został wybrany przez Sejmik Wojewódzki do obsługi wizyty w naszym województwie przedstawicieli placówek dyplomatycznych.


    Wysoka ocena obsługi tej wizyty przez władze województwa na pewno pomoże firmie.


    Podpisano także trzyletnie umowy z gminami w Lipniku, Ożarowie i Lipsku na wykonywanie przewozów szkolnych.


    Nasz PKS przejął też podobne przewozy na terenie gminy Baćkowice.


    Szefowie firmy podkreślają, że w 2003 roku zakończyli prace związane z dostosowywaniem zasad działalności przedsiębiorstwa do europejskich standardów w dziedzinie przewozów.


    Posiada ono wszystkie potrzebne certyfikaty i licencje. W październiku PKS uwłaszczył się na czterech ostatnich działkach przy ul. Żabiej. W ten sposób zakończono także proces regulacji prawnej terenów bazy przy ul. Żabiej.

Wpisać się w region
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20745 razy,
ostatnio: 2020-10-20 12:21:00
Skomentuj artykuł:
Powrót