Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-08-08

Nasi maratończycy pobiegną dla Madzi


Ostrowieccy maratończycy przygotowują się do kolejnego startu. 29 września wezmą udział w 35. Maratonie Warszawskim. Będzie to bieg specjalny - dla nich, a przede wszystkim czteroletniej Madzi, która walczy z poważną chorobą – encefalopatią niedotlenieniowo-niedokrwienną. To dla niej chcą zebrać niezbędne do leczenia pieniądze.Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Witold Kozioł – fizjoterapeuta I-ligowych siatkarek AZS WSBiP KSZO od kilku lat uprawia bieganie – czysto amatorsko, dla siebie. Podchodzi do tego jednak bardzo poważnie. Na swoim koncie ma już udział w kilku maratonach, w kraju i za granicą (Frankfurt, Wiedeń). Swoją pasją stara się zarazić swoich przyjaciół. Z powodzeniem, bo kilka razy w roku udaje mu się nakłonić do zmierzenia się z ponad 40-kilometrową trasą maratonu Mirosława Buszkiewicza - właściciela firmy przewozowej z Lipska, wożącej ostrowieckie siatkarki na ligowe mecze oraz prokuratora Grzegorza Gawrońskiego. Grupa nie ma zamkniętego charakteru i często zmienia kształt. W październiku w Poznaniu pobiegł z nimi trener lekkoatletów MUKS THM i członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Kazimierz Jaros. W kwietniu tego roku dołączył do nich trener siatkarek AZS WSBiP KSZO Dariusz Parkitny.W tej chwili grupa ostrowieckich długodystansowców przygotowuje się do kolejnego dużego biegu – 35. Maratonu Warszawskiego. Chcą przy tym „ugrać” coś więcej niż zwykle, niż zwykłą satysfakcję z kolejnej wygranej walki z morderczym dystansem 42 km i 195 m. Chcą pomóc czteroletniej Madzi Biegańskiej wygrać walkę z poważną chorobą – encefalopatią niedotlenieniowo-niedokrwienną. To dla niej zdecydowali się przeznaczyć miejsce na specjalnych koszulkach, w których pobiegną w stolicy. To miejsce czeka na sponsorów, którzy poprzez reklamę, chcieliby pomóc Madzi.- Dla mnie będzie to drugi maraton, dla moich kolegów któryś z rzędu. Chcieliśmy pobiec charytatywnie dla dziewczynki, który ma ogromne problemy ze zdrowiem. Chcemy to oficjalnie zgłosić do biura maratonu i nagłośnić. Zachęcamy darczyńców, którzy w zamian za wpłaty na specjalne konto stworzone przez fundację dla tego dzieciaka, będą chcieli się zareklamować na koszulkach, w których pobiegniemy. My i tak weźmiemy udział w tym maratonie, ale chcielibyśmy niejako przy okazji, pomóc komuś, kto tego bardzo potrzebuje. Myślę, że każdy z nas powinien choć raz, czy dwa w życiu, coś takiego spełnić. Takich rodzin, gdzie pomoc z zewnątrz jest potrzebna, jest przecież tysiące w Polsce.Chętni darczyńcy – osoby lub firmy, którzy chcą wesprzeć szczytną ideę ostrowieckich maratończyków prosimy o kontakt telefoniczny: 605548703 lub e-mail: kszo@mosir.ostrowiec.pl.

Madzia Biegańska ma niespełna roczek. Od dnia narodzin walczy z poważną chorobą – encefalopatią niedotlenieniowo-niedokrwienną. Jej rodzice zwracają się z prośbą o wsparcie do wszystkich ludzi dobrej woli.Państwo Agnieszka i Artur Biegańscy o tym, że spodziewają się dziecka, dowiedzieli się dzień po swoim ślubie.

– Los podarował nam najpiękniejszy prezent. Całą ciążę bardzo dbaliśmy o rosnące maleństwo, regularnie chodziliśmy na wizyty do lekarza i badania ambulatoryjne. Nic nie wskazywało na zbliżającą się tragedię – wspominają zatroskani rodzice.Do komplikacji doszło przy porodzie. Madzia była dwukrotnie okręcona pępowina, przez co doszło do niedotlenienia.

– Od tamtego momentu nasze życie to walka – mówią państwo Biegańscy.

Diagnoza lekarska brzmi: encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna. Choroba ta skutkuje trwałym uszkodzeniem komórek ośrodkowego układu nerwowego. Może doprowadzić do śmierci noworodka, albo objawić się jako mózgowe porażenie dziecięce.Rozwój dziewczynki jest opóźniony. Codziennie jest poddawana zabiegom rehabilitacyjnym. Jest pod stałą opieką neurologa, rehabilitanta, okulisty, logopedy, audiologa. Jednakże młodzi rodzice nie są w stanie samodzielnie pokryć znacznych kosztów leczenia pociechy.

– Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. To pozwoli Madzi w miarę samodzielnie funkcjonować – apelują.Państwo Biegańscy nawiązali kontakt ze stołeczną Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa). Dowolnej wysokości kwoty można wpłacać na jej konto bankowenumer: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

tytułem: Darowizna na leczenie i rehabilitację dziecka nr 9194: Biegańska Magdalena KrystynaJako że Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego (nr KRS: 0000037904), leczenie Madzi można wesprzeć także poprzez przekazanie na ten cel jednego procenta podatku. Wypełniając zeznanie podatkowe, w rubryce 128. („Cel szczegółowy 1%”) należy wpisać: „1% dla podopiecznego fundacji na leczenie i rehabilitację dziecka nr 9194: Biegańska Magdalena Krystyna” oraz zaznaczyć kwadrat w polu nr 129.

/jareks/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13296 razy,
ostatnio: 2022-07-01 13:23:04
Skomentuj artykuł:
Powrót