Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-03-13

Dariusz Parkitny zaprasza do S.O.S.


Siatkarskie Ośrodki Szkolne to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 1 września 2012 roku ruszyły w 127 szkołach w Polsce – 32 liceach i 95 gimnazjach, z udziałem 207 nauczycieli oraz 3035 młodych siatkarek i siatkarzy. Jeden z takich ośrodków działa w Ostrowcu Św. przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Najistotniejszą częścią projektu było powołanie żeńskich i męskich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w każdym województwie, co stanowi 32 ośrodki S.O.S. w całej Polsce.- Siatkarskie Ośrodki Szkolne są centralnymi ośrodkami szkolącymi młodzież ze szkół gimnazjalnych i licealnych przede wszystkim pod kątem przyszłych kadr narodowych siatkarzy i siatkarek, ale oczywiście korzystać mają z tego również kluby sportowe. Jest to bardzo dobra forma kształcenia dyscypliny sportowej w każdej kategorii wiekowej, dlatego bardzo mocno zapraszam do współpracy z naszą szkołą młodzież, która marzy o karierze sportowca – zaprasza koordynator ostrowieckiego S.O.S. i trener pierwszoligowych siatkarek AZS WSBiP KSZO, Dariusz Parkitny. - Mamy klasy I-III gimnazjalne i licealne. Zajęcia odbywają się codziennie w dwóch etapach, rano i popołudniu. Jest naprawdę dużo treningu i specjalistycznego, i ogólnorozwojowego. Szkoła dzięki udziałowi w tym programie otrzymała sprzęt w kwocie 45 tysięcy złoty. Jest to szeroki wachlarz sprzętu do treningu, od piłek, do różnych trenażerów – wszystko, co związane jest z siatkówką – dodaje Parkitny.- S.O.S. to novum w polskich warunkach. Te pierwsze klasy w gimnazjum i liceum, które powstały we wrześniu ubiegłego roku, są można powiedzieć pionierami. Mamy na miejscu świetną bazę, jest możliwość kontynuacji treningów w klubie, dlatego myślę, że warto próbować. Jest już nawet jedna dziewczyna, która uczęszcza na zajęcia pierwszoligowego zespołu. Mam nadzieję, że co roku będzie ich coraz więcej – podsumowuje Parkitny.Informacje o naborze do szkoły ostrowiecka szkoła publikuje na swojej stronie internetowej www.norwid4lo.ostrowiec.pl.

 


 


Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim na rok szkolny 2013/2014 prowadzi nabór do następujących klas:

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR IV IM. C. K. NORWIDA

- klasa ogólna

- klasa humanistyczna

- klasa sportowa o specjalności piłka nożna

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

- klasa mistrzostwa sportowego o specjalności piłka siatkowa dziewcząt i chłopców/pływanie/lekkoatletyka

GIMNAZJUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

- klasa mistrzostwa sportowego o specjalności piłka siatkowa dziewcząt  i chłopców/pływanie/lekkoatletyka

DOKŁADNE INFORMACJE ZNAJDZIECIE W ZAKŁADCE REKRUTACJA W GÓRNYM PASKU. STOSOWNE DOKUMENTY MOŻNA TEŻ POBRAĆ Z PASKA PO PRAWEJ STRONIE.LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO - klasa mistrzostwa sportowego o specjalności piłka siatkowa dziewcząt i chłopców/pływanie/lekkoatletykaNasza propozycja skierowana jest do ambitnych dziewcząt i chłopców marzących o karierze siatkarskiej, pływackiej lub lekkoatletycznej.

Wybierając klasę Liceum Mistrzostwa Sportowego:

- otrzymasz indywidualny sprzęt sportowy

- od 16 do 18 godzin treningowych

- 2 obozy sportowe w roku

- zdobędziesz solidne wykształcenie pozwalające n a dobre przygotowanie do matury i dostanie się na wyższe studia

- weźmiesz udział w profesjonalnych treningach siatkarskich i pływackich

- będziesz miał możliwość korzystania ze stołówki szkolnej

- efektywnie połączysz naukę ze sportem

- otoczymy Cię opieką i wsparciem pedagoga szkolnego, pielęgniarki i trenerów

- jeśli jesteś spoza Ostrowca Świętokrzyskiego zapewnimy Ci miejsce w internacie przy ZSOMS

- będziesz korzystał z nowoczesnej hali sportowej i basenu olimpijskiego z zapleczem do prowadzenia odnowy biologicznej

- możesz korzystać z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych: artystycznych (koło teatralne, koło plastyczne, koło dziennikarskie, koło fotograficzne), przedmiotowych, sportowych, kolo PCK, LOP, oraz Szkolnego Klubu Europejskiego.

Szkoła ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą uprawiającą sport, ponieważ od roku szkolnego 2008/2009 prowadzimy jedyny w województwie Licealny Ośrodek Szkolenia Sportowego, a od roku 2012/2013 jedyny w województwie Szkolny Ośrodek Siatkarski dla dziewcząt (tzw. SOS), funkcjonujący w ramach wdrożonego przez Polski Związek Piłki Siatkowej i zaaprobowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej na lata 2012-2015.

Szkoła dysponuje zlokalizowanymi w jednym kompleksie: doskonała bazą dydaktyczną, pełnowymiarową halą sportową, siłownią, boiskiem lekkoatletycznym oraz internatem ze stołówką. Młodzież ma zapewnioną również możliwość korzystania z nowoczesnej hali sportowej KSZO. Oferujemy również opiekę medyczną, stomatologiczną oraz pedagogiczną.

Przedmioty brane pod uwagę podczas rekrutacji: język polski, język obcy, biologia, matematyka.

Wybór tej klasy umożliwia:

-    przygotowanie do studiów na kierunkach tj. rehabilitacja, fizjoterapia, turystyka, rekreacja, zarządzanie sportem, turystyką i rekreacją, wychowanie fizyczne i inne, - a także rozwój kariery sportowej.GIMNAZJUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO - klasa mistrzostwa sportowego o specjalności piłka siatkowa dziewcząt i chłopców/pływanie/lekkoatletykaNasza propozycja skierowana jest do ambitnych dziewcząt i chłopców marzących o karierze siatkarskiej, pływackiej lub lekkoatletycznej. Wybierając klasę Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego:

- otrzymasz indywidualny sprzęt sportowy

- od 16 do 18 godzin treningowych

- 2 obozy sportowe w roku

- zdobędziesz solidne wykształcenie pozwalające na dobre przygotowanie do egzaminu kompetencyjnego i dostanie się do dobrego liceum

- weźmiesz udział w profesjonalnych treningach siatkarskich, pływackich lub lekkoatletycznych

- będziesz miał możliwość korzystania ze stołówki szkolnej

- efektywnie połączysz naukę ze sportem

- otoczymy Cię opieką i wsparciem pedagoga szkolnego, pielęgniarki i trenerów

- jeśli jesteś spoza Ostrowca Świętokrzyskiego zapewnimy Ci miejsce w internacie przy ZSOMS

- będziesz korzystał z nowoczesnej hali sportowej i basenu olimpijskiego z zapleczem do prowadzenia odnowy biologicznej

- możesz korzystać z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych: artystycznych (koło teatralne, koło plastyczne, koło dziennikarskie, koło fotograficzne), przedmiotowych, sportowych, kolo PCK, LOP, oraz Szkolnego Klubu Europejskiego.

Szkoła ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą uprawiającą sport, ponieważ od roku szkolnego 2008/2009 prowadzimy jedyny w województwie Licealny Ośrodek Szkolenia Sportowego, a od roku 2012/2013 jeden z trzech w województwie Szkolny Ośrodek Siatkarski dla dziewcząt (tzw. SOS), funkcjonujący w ramach wdrożonego przez Polski Związek Piłki Siatkowej i zaaprobowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej na lata 2012-2015.

Szkoła dysponuje zlokalizowanymi w jednym kompleksie: doskonała bazą dydaktyczną, pełnowymiarową halą sportową, siłownią, boiskiem lekkoatletycznym oraz internatem ze stołówką. Młodzież ma zapewnioną również możliwość korzystania z nowoczesnej hali sportowej KSZO. Oferujemy także opiekę medyczną, stomatologiczną oraz pedagogiczną.

Przedmioty brane pod uwagę podczas rekrutacji: język polski, język obcy, matematyka, historia, przyroda.
/jareks/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11056 razy,
ostatnio: 2022-06-26 08:09:34
Skomentuj artykuł:
Powrót